Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Dnešný výhľad pre ropu

Ropa sa včera obchodovala v relatívne úzkom pásme do strany. Výraznejší pohyb počas celého dňa nezaznamenala, keď nakoniec uzatvárala (decembrový futures kontrakt ropy WTI – CLZ0) obchodovanie na parkete burzy NYMEX na úrovni 82,18 USD za barel. V percentuálnom vyjadrení zaznamenala posilnenie o 0,29% v porovnaní s uzatváracou cenou zo stredy.

Počas celého dňa sa CLZ0 obchodoval v pásme 81,50-82,64 USD za barel. Možno teda hovoriť o obchodovaní v relatívne úzkom pásme a iba miernom pohybe ceny ropy. Pozornosť obchodníkov sa sústreďuje na blížiace sa dáta HDP z US ekonomiky za 3Q (dnes o 14:30 hod.) a na zasadanie FOMC (2.-3. november). Predovšetkým tieto dve udalosti by mali rozhodnúť o tom, ktorým smerom sa cena ropy v krátkodobom horizonte vyberie…

Očakávané udalosti dňa

Kľúčovou udalosťou dnešného dňa budú už spomínané dáta HDP za 3Q z US ekonomiky (14:30 hod.). Ďalšími dôležitými makrodátami dnešného dňa sú prieskum výroby Chicago PMI a prieskum dôvery podľa Michiganskej univerzity (dáta za október). Predovšetkým tieto dáta by sa mohli podpísať pod dnešným vývojom na trhoch.

Okrem makrodát sa pozornosť obchodníkov bude sústreďovať na výsledkovú sezónu. Najviac sledovanými budú výsledky spoločnosti Merck.

Dôležité technické úrovne

Ropa sa aj naďalej obchoduje v konsolidačnom pásme 80-85 USD za barel. Hranice tohto pásma predstavujú aj naďalej dôležité technické úrovne, konkrétne úroveň 80 USD za barel by mohla poslúžiť v prípade výraznejšej korekcie ako support, úroveň 85 USD za barel je v krátkodobom horizonte hlavnou rezistenciou.

Krátkodobý výhľad

Pri rope je náš výhľad na dnes zatiaľ neutrálny. Aj naďalej očakávame obchodovanie v spomínanom konsolidačnom pásme. V prípade pokiaľ by sme počas dňa boli svedkami výraznejšej korekcie, stratégia špekulácie na rast sa nám javí ako zaujímavá príležitosť. Ako relatívne výhodné na vstup do pozície sa nám javia aktuálne úrovne okolo 80,50-81,00 USD za barel (pri CLZ0). Špekuláciu na pokles ceny ropy považujeme za rizikovú…

Zdroj: Pavol Vejmelka, TRIMBROKER, a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *