Utorok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Dnešný výhľad pre ropu

Cena ropy v úvode nového týždňa začína mierne klesať. Po tom, ako počas ázijskej seansy sa dokázala vyšplhať ešte o niečo vyššie v porovnaní s maximami z piatku a vytvorila nové 2-ročné maximá (kontinuálny futures kontrakt ropy WTI) s otvorením obchodovania na európskych akciových trhoch sa prepadla už do červených čísiel.

Pokles ceny ropy však zatiaľ ostáva limitovaný. V porovnaní s uzatváracou cenou z piatku si pripisuje ropa na svoje konto aktuálne stratu cca. 0,15%, keď sa (CLZ0 – decembrový futures kontrakt ropy WTI) obchoduje v okolí úrovne 86,70 USD za barel (údaj z 9:23 hod.).

Očakávané udalosti dňa

Počas dnešného dňa nás nečakajú žiadne významné makrodáta a ani žiadne kvartálne zverejnenia významných spoločností, ktoré by sa mohli podpísať výrazne na vývoji dnešného obchodovania. Z udalostí dňa stoja za zmienku prejavy predstaviteľov FEDu (Bullard, Fisher, Warsh), ktoré nás čakajú v popoludňajších hodinách.

Dôležité technické úrovne

Kľúčovými úrovňami, ktoré sú aktuálne stredobodom pozornosti obchodníkov s ropou sú maximá ázijskej seansy (87,49 USD za barel pri CLZ0), po ktorých prelomení by si ropa otvorila priestor pre výraznejšie posilnenie. Táto úroveň by počas dnešného dňa mohla slúžiť ako hlavná rezistencia. Naopak hlavným supportom je úroveň 85 USD za barel, v okolí ktorej treba počítať s väčšími nákupnými objednávkami.

Krátkodobý výhľad

Z intradenného hľadiska preferujeme špekulačné krátke pozície, pričom v prípade zdolania maxím z ázijskej seansy a teda prelomenia rezistencie 87,49 USD za barel je podľa nášho názoru lepšie zo špekulačnej krátkej pozície vystúpiť. Cieľom špekulácie na pokles je úroveň 85 USD za barel, pričom vystúpiť z pozície je podľa nášho názoru vhodné už v prípade dosiahnutia úrovne 85,50 USD za barel, keďže v pásme okolo 85 USD za barel možno počítať so silnejšími nákupnými objednávkami.

Zdroj: Pavol Vejmelka, TRIMBROKER, a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *