Piatok 14. augusta. Meniny má Mojmír

Do zoznamu bezpečných krajín pribudlo aj Taliansko a Španielsko

Ostatné správy 03.07.2020 | 12:18 0 Komentárov

Dovolenka pri mori sa stala opäť o niečo dostupnejšou. Slovensko rozšírilo zoznam bezpečných krajín. Pribudlo medzi ne napríklad Taliansko, Španielsko, či Francúzsko.

Zoznam epidemiologicky bezpečných krajín sa rozšíril o 11 štátov. Pribudlo medzi ne Holandsko, Belgicko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Írsko, Austrália, Japonsko, Nový Zéland, Južná Kórea a Čína.

Znamená to, že cestujúci z týchto krajín, vrátane Slovákov vracajúcich sa z dovolenky sa nemusia podrobiť vstupnému testu na koronavírus. Doteraz platilo, že negatívnym testom sa museli preukázať pri vstupne na Slovensku a po piatich dňoch izolácie museli podstúpiť ďalšie testovanie.

Na druhej strane zo zoznamu boli vzhľadom na aktuálny vývoj vyradené Bulharsko a Čierna Hora.

Import nových nakazených je pritom dôvodom nárastu nových prípadov za mesiac jún. Z celkového počtu 130 prípadov bolo 63 dovezených zo zahraničia. Z toho po 14 z Ukrajiny z Veľkej Británie. Z Českej republiky prišlo 17 nakazených.

Od skončenia štátnej karantény sa na úrady verejného zdravotníctva nahlásilo približne 3,5 tisíca občanov, ktorí prišli z rizikových krajín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial