Piatok 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš

Dôvera a Generali sa dohodli na spoločnom predaji cestovného poistenia

Poistenie 11.04.2017 | 10:53 2 komentáre

Spoliehať sa pri ceste do zahraničia len na európsky preukaz zdravotného poistenia nestačí. Zdravotné poistenie vykryje z nákladov na úrazy v zahraničí len minimum. Preto je pri ceste mimo Slovenska potrebné mať uzavreté aj komerčné cestovné poistenie.

Európsky zdravotný preukaz nekryje náklady v súkromných zdravotníckych zariadeniach, nekryje ani spoluúčasť pacienta v štátnych zariadeniach, takisto nie vždy pokrýva náklady na transport a vôbec nerieši právne služby. Pritom práve tieto položky sú pri poistnej udalosti najvyššie.

Poisťovňa Generali a zdravotná poisťovňa Dôvera sa preto dohodli na spolupráci. Poistenci Dôvery môžu vďaka nej využívať poistenie od Generali. Cestovné poistenie do celého sveta na dobu neurčitú (ročné), pokrývajúce liečebné náklady až do výšky 200-tisíc eur, stojí 16,15 eura.

„Veríme, že výhody cestového poistenia od našej poisťovne ocenia klienti, nech budú kdekoľvek na svete,“ povedal generálny riaditeľ poisťovne Generali Roman Juráš.

„Vieme, aké sú vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť v zahraničí, navyše európsky preukaz poistenca ich nekryje všetky. Preto sme chceli našim poistencom pomôcť získať čo najvýhodnejšie komerčné cestovné poistenie, aby im ani nenapadlo vycestovať za hranice bez neho.,“ uviedol generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Získať poistenie môžu poistenci Dôvery na stránke www.dovera.sk/cp. Po kliknutí na tento odkaz sa dostanú na webovú stránku poisťovne Generali. Tam nájdu poistenie, ktoré si vybrali, aj so započítanou zľavou. Generali poskytne poistencom Dôvery zľavu na všetky balíky cestovného poistenia na neobmedzený počet výjazdov do celého sveta vo výške 15 percent, na všetky balíky jednorazového cestovného poistenia vo výške  30 percent, prípadne zľavu 15 percent na krátkodobé cestovné poistenie na študijný či au-pair pobyt a zľavu 15 percent na poistenie do hôr.

2 odpovede na “Dôvera a Generali sa dohodli na spoločnom predaji cestovného poistenia”

  1. Mgr.Soňa Chalupová píše:

    poistenie pre dve osoby od 15.7.-30.7.
    1 osoba od 23.7.-30.7.
    sme poistencami dovery a uplatnujeme si zlavu 30%, prosim o vypocet

  2. eva jurankova píše:

    poistenie pre 2 osoby od 15.9.2017 do 5.10. sme poistencami doveri .mam preukaz ztp.ako si uplatnit zlavu 30 percent.prosim vypocet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *