Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

EK a Visa sa dohodli na znížení poplatkov

Poplatky na transakciu cez kreditnú kartu Visa majú klesnúť na 0,3 percenta z hodnoty transakcie. Vychádza to z návrhu Visa Euro Európskej komisii. Tá po jeho akceptovaní ukončí vyšetrovanie spoločnosti, ktoré trvá už piaty rok. 

Európska komisia začala spoločnosť Visa Europe vyšetrovať v roku 2009 s tým, že poplatky, ktoré vyberá od maloobchodníkov za transakcie uskutočnené jej debetnými a kreditnými kartami, sú príliš vysoké. Teraz však spoločnosť oznámila, že v prípade kreditných kariet tieto poplatky zníži na 0,3 % z hodnoty transakcie, čo podľa EK znamená pokles o 40 až 60 %. Podobný prísľub v minulosti dala aj konkurenčná spoločnosť MasterCard. Už skôr Visa znížila poplatky pri debetných kartách, a to na 0,2 % z hodnoty transakcie.

Európska komisia rozhodnutie Visa privítala. Komisár EÚ pre hospodársku súťaž Joaquín Almunia uviedol, že dnešný výsledok je „vynikajúcou správou pre európskych zákazníkov, nakoľko vysoké poplatky pre maloobchodníkov sa následne odrážajú aj na ich účtoch“. Dohoda uzatvorená s EK platí pre Visa Europe päť rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *