Nedeľa 17. február. Meniny má Miloslava

Erste predala poisťovacieho makléra VMG spoločnosti GrECo

Erste Bank predala 95% podielov svojho poisťovacieho makléra VMG spoločnosti
GrECo. Kúpno-predajnú zmluvu podpísali 15. apríla 2010. Obe spoločnosti sa rozhodli cenu nezverejniť, napriek tomu je jasné, že ide o najväčšiu transakciu na maklérskom trhu v Rakúsku.

Kupujúci, spoločnosť GrECo International AG, je podľa rebríčka časopisu Medianet z roku 2009 najväčší poisťovací maklér v Rakúsku. Spoločnosť VMG Erste Bank Versicherungsmakler GmbH (VMG) sa umiestnila v tomto rebríčku na 3. mieste za maklérskou agentúrou Aon Jauch & Hübener.

Dohoda o spolupráci do roku 2023

Spoločnosť Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG ako doterajší 100-percentný vlastník spoločnosti VMG odpredala 95 % svojich podielov holdingu GrECo International. Zvyšných 5% ostáva banke.

Súčasne sa spoločnosti Erste Group a GrECo Holding dohodli na spolupráci so sesterskými bankami skupiny Erste Group do roku 2023 tak, aby banka mohla svojim klientom naďalej ponúkať servis poisťovacieho makléra.

Spolupráca sa netýka len rakúskej skupiny Sparkassengruppe, ale platí aj pre Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Ukrajinu, Chorvátsko a Srbsko.

Thomas Uher, člen predstavenstva pre firemnú klientelu spoločnosti Erste Bank Oesterreich pripomenul, že banka predala pred 2 rokmi poisťovňu s Versicherung skupine Vienna Insurance Group: „Je to logický krok, že zo strategických dôvodov predávame svoje podiely aj v spoločnosti VMG a plne sa koncentrujeme na náš Corebiznis. “

Budovanie v Európe a Ázii

Pre skupinu GrECo-Gruppe prináša táto kúpa rozhodujúce výhody, zdôraznil Friedrich Neubrand, predseda predstavenstva GrECo Holding: „Kúpa spoločnosti VMG a spolupráca s Erste Group sú ideálne pre ďalšie posilnenie našej pozície lídra v Rakúsku a v regiónoch stredovýchodnej i juhovýchodnej Európy a Spoločenstva nezávislých štátov.“

Spoločnosť VMG bola založená v roku 1978 a odvtedy pôsobila ako nezávislý poisťovací maklér pre rakúsku skupinu  Sparkassengruppe. S viac ako 60 zamestnancami zabezpečuje VMG aktuálne servis pre viac ako 10.000 aktívnych klientov.

Skupina GrECo je na slovenskom trhu sprostredkovateľov poistenia reprezentovaná od roku 1997 spoločnosťou GrECo International s.r.o. a od roku 2006 aj spoločnosťou Univerzálna maklérska spoločnosť, s.r.o., kde je GrECo International, s.r.o. majoritným vlastníkom.

Zdroj: Kurt Markaritzer,
Versicherungsjournal
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *