Nedeľa 21. októbra. Meniny má Uršuľa

Európa aj USA v raste

Európa dnes po rozpačitom začiatku obchodného dňa nadviazala na včerajší rast, ktorý sa vďaka záplave výborných výsledkov amerických a aj európskych firiem zmenil na najväčšiu rally od konca mája.

Zajtrajšie zverejnenie stress testov malo za následok rast bankového sektora o viac ako 3 %. Európske akciové indexy uzavreli dnešný obchodný deň nasledovne: FTSE100 +1.90 %, CAC40 +3.05 %, DAX +2.53 %. Pan európsky index DJ STOXX 50 vzrástol o 2.06 %.

Aj keď Ben Bernanke na chvíľu schladil nadšenie z prebiehajúcej výsledkovej sezóny vyjadrením, že nezamestnanosť môže ešte dlho zostať na vysokej úrovni a oživenie ekonomiky je stále neisté, akciové tituly v USA, podobne ako v Európe dnes zažívajú rally a to najmä vďaka výsledkom spoločností Qualcomm, eBay, Caterpillar a AT&T, ktoré vo všetkých smeroch prekonali očakávania analytikov. Akciové indexy v USA uzavreli dnešný obchodný deň nasledovne: DJIA +1.97 %, S&P500 +2.22 %, Nasdaq +2.68 %. Najviac sa pritom darilo sektorom priemyslu (+3.11 %) a financií (+3.04 %).

Zdroj: Capital Markets.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *