Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Európa v miernom pluse, USA v mínuse

Včerajší obchodný deň v Európe prebiehal prevažne v pozitívnom duchu a to najmä vďaka vcelku úspešnej aukcii trojmesačných úverov ECB.

Očakávaným údajom bola miera nezamestnanosti v Nemecku, ktorá v mesiaci jún stagnovala na predchádzajúcej úrovni 7.7 %. Inflácia v eurozóne podľa predbežných odhadov klesla z 1.6 % na 1.4 %. Akciové indexy v Európe uzavreli obchodný deň v miernych ziskoch: FTSE100 +0.05 %, CAC40 +0.29 %, DAX +0.23 %. Najviac sa pri tom darilo sektorom zdravotníctva (+1.56 %) a financií (+1.42 %).

Americké akciové indexy sa síce počas dňa držali v miernych ziskoch, nepomohli im hlavne makrodáta ako napríklad počet nových pracovných miest s súkromnom sektore, ktorý vzrástol o 13 tis. oproti očakávaným 60 tis. Nováčik na burze, spoločnosť Tesla Motors po včerajšom úspešnom IPO a následnom raste o 40 %, dnes opäť posilňovala a chvíľu sa dokonca predávala za cenu 30 USD. Ku koncu obchodného dňa však stratila dych a vrátila sa blízko k otváracím hodnotám. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA -0.99 %, S&P -1.02 %, Nasdaq -1.21 %. Najviac pri tom stratili sektory IT (-1.56 %) a telekomunikácií(-1.33 %).

Zdroj: Capital Markets.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *