Pondelok 15. októbra. Meniny má Terézia

Európa v pluse, USA v mínuse

Európa na rozdiel od utorka rástla, keď jej významne napomohli výsledky z USA. Významne si polepšila hlavne spoločnosť NWR, ktorá po oznámení cien kontraktov pre 3Q stúpla o 5 %. K záveru obchodného dňa však európskym indexom došiel dych a mierne skorigovali celodenný rast.

Obchodný deň uzavreli na nasledovných hodnotách: FTSE100 +1.46 %, CAC40 +0.75 %, DAX +0.38 %.

V USA oznámili výsledky technologické spoločnosti Apple (3.51 USD/akcia, tržby na úrovni 15.7 mld. USD, čím výrazne prekonala očakávania analytikov) a Yahoo, ktorá sklamala očakávania s tržbami na úrovni 1.13 mld. USD a stratila okolo 8 %.

Najdôležitejšou správou bolo bezpochyby podpísanie zásadnej reformy regulácie finančného sektoru americkým prezidentom Obamom. Táto reforma v sebe o.i. zahŕňa sprísnenie kapitálových požiadaviek pre veľké banky, vytvorenie rady, ktorá bude sledovať a riešiť problémy ohrozujúce ekonomickú stabilitu, zefektívniť dohľad FEDu nad týmto odvetvím s možnosťou v krajnom prípade rozdeliť príliš veľké spoločnosti. Zákon má tiež priniesť doteraz najsilnejšiu ochranu spotrebiteľov a drobných investorov. Podpísaním tohto zákona sa jasne prejavila nedôvera vlády k Wall Street.

Akciové indexy v USA ku koncu otočili z miernych ziskov do červeného pásma a uzavreli dnešný obchodný deň nasledovne: DJIA -1.07 %, S&P500 -1.28 %, Nasdaq -1.58 %.

Zdroj: Capital Markets.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *