Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

Európa v zelenom pre dobré správy z USA

Akciové indexy v Európe sa obchodovali výlučne v zelených číslach. Spôsobené to je predovšetkým úspešným zahájením výsledkovej sezóny v USA. Na pozitívnej nálade neubrali ani horšie makrodáta z Nemecka a USA.

Pozornosť investorov sa upriamuje len na výsledky firiem. Rafinérska spoločnosť British Petroleum nasadila na poškodený vrt v Mexickom zálive nový zvon, ktorý by mal pomôcť odčerpávať unikajúcu ropu. Navyše agentúry priniesli správu, že BP sa chystá odpredať časť svojich aktív v Severnej Amerike v hodnote 289 mil. USD.

Akciové indexy v Európe zavreli v zelených číslach: FTSE100 +2.01 %, CAC40 +1.96 %, DAX +1.87 %. Najviac sa darilo sektorom spotrebných materiálov (+5.43 %) a financií (+2.21 %).

Americké indexy po úspešnom vkročení do výsledkovej sezóny nabrali kurz smerom hore. Výsledky spoločností Alcoa a CSX stáli na počiatku tohto rastu, keď obidve prekonali očakávania analytikov. Ani prehĺbenie deficitu obchodnej bilancie za mesiac máj na 42.3 mld. USD nezabránilo rastu prakticky každého sektora. Akciové indexy v USA uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA +1.44 %, S&P500 +1.54 %, Nasdaq +1.99 %. Najviac sa pritom darilo sektorom financií (+2.59 %) a spotrebných materiálov (+2.49 %).

Zdroj: Capital Markets.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *