Utorok 22. septembra. Meniny má Móric

Európska komisia schválila akvizíciu spoločnosti AXA koncernom UNIQA

PenziaPoistenie 03.08.2020 | 10:01 0 Komentárov

Európska komisia schválila akvizíciu bez ďalších podmienok. Uzavretiu transakcie v regióne Slovenska, Českej republiky a Poľska tak nestojí nič v ceste.

V plánovanom nákupe dcérskych spoločností francúzskej skupiny AXA spoločnosťou UNIQA v Poľsku, Českej republike a Slovensku bol dosiahnutý pokrok. Európska komisia nezistila žiaden rozpor so zákonom o hospodárskej súťaži a schválila akvizíciu bez ďalších podmienok.

„Plánovaná akvizícia postupuje podľa plánu. Po úspešnom dokončení financovania nás schválenie Európskej komisie posúva o krok vpred k uzavretiu transakcie, ktorá je veľmi dôležitá pre celú skupinu UNIQA”, hovorí Andreas Brandstetter, CEO koncernu UNIQA. Financovanie akvizície bolo zabezpečené na začiatku júla 2020 prioritným dlhopisom v objeme 600 miliónov EUR.

Momentálne sa ešte čaká na nevyhnutný súhlas regulačných orgánov  vo všetkých troch krajinách. Úplne dokončenie transakcie sa očakáva vo štvrtom kvartáli tohto roka

V prípade úspešného dokončenia akvizície získa spoločnosť UNIQA vo všetkých troch krajinách približne päť miliónov zákazníkov, 2 100 zamestnancov a 800 miliónov eur ročne na poistnom. Skupina UNIQA si tak zlepší svoju pozíciu na trhu v strednej a východnej Európe a posunie sa zo siedmeho miesta na piate.

UNIQA si na Slovensku upevní svoje štvrté miesto a posilní si svoj podiel na trhu na úroveň desať percent. Vďaka akvizícii vstúpi UNIQA na Slovensku aj do penzijného pripoistenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial