Piatok 19. apríla. Meniny má Jela

Európske trhy sa postupne zotavujú

Investície 15.10.2018 | 12:32 0 Komentárov

Úvod obchodného dňa síce zaznamenali európsky trhy prudký prepad, následne však začali rásť. Najdôležitejšie burzové indexy tak boli k 12tej hodine za dnešok v plusovom teritóriu.

Nemecký index DAX bol napoludnie o 0,43 percenta na otváracou hodnotou. Napriek tomu, že hneď po otvorení spadol 0,55 percenta.

Európsky index STOX 50 bol o viac ako 0,26 percenta nad otváracou hodnotou, keď po otvorení sa prepadol o 0,41 percenta.

Francúzsky CAC 40 síce ešte neprekonal pokles, ku ktorému došlo hneď po otvorení burzy, tendencia je však rastúca.

Európske akcie sa tak čiastočne prebudili k životu. Otázne je, či sa situácia už stabilizovala, alebo ide len o dočasný jav. Trhy minulý týždeň reagovali na celú škálu hrozieb, počínajúc obchodnýni vojnami, cez rastúce výnosy amerických dlhopisov, po brexit, taliansky rozpočtový deficit, či zhoršenie prognózy rastu od Medzinárodného menového fondu.

Ani ázijské obchodovanie dnes v noci neprinieslo žiadny závan optimizmu. Trhy totiž bojovali s nepríjemným politickým napätím medzi Saudskou Arábiou a Tureckom, ktoré vyvolalo minulotýždňové zmiznutie saudského novinára na ambasáde v Turecku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *