Utorok 11. decembra. Meniny má Hilda

Exekúcie dôchodcov ďalej rastú

Penzia 21.11.2016 | 16:49 0 Komentárov

Počet exekúcií dôchodkov za uplynulé mesiace opäť stúpol. Ku koncu ich Sociálna poisťovňa evidovala 33 821. Pritom ešte v januári ich bolo 32 046. Počas tohto roka je to teda nárast o vyše 1700 exekúcií dôchodkov.

Jedným z najčastejších dôvodov exekúcií dôchodkov sú pôžičky z nebankových subjektov. Sociálna poisťovňa preto upozorňuje dôchodcov, aby nepodľahli lákavým reklamám, ktoré sú často zavádzajúce a mnohým môžu spôsobiť finančné problémy.

„V tomto predvianočnom období opäť varujeme verejnosť pred zvýšenými rizikami nevýhodných pôžičiek. Často sa stáva, že najmä dôchodcovia sa na ne nechajú zlákať, a potom ich nedokážu splácať, alebo majú problém zabezpečiť si základné životné potreby z dôchodku, ktorý je krátený na základe príkazu exekútora,“ uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Postup voči dlžníkovi v tomto štádiu, a to aj v prípade, ak ide o dôchodcu, je už v rukách exekútora a nerieši ho SP. Mnohí penzisti si však myslia, že dôchodky exekúciám nepodliehajú. Nie je to však pravda. Príkaz na exekúciu musí Sociálna poisťovňa rešpektovať a vykonávať určenú zrážku z dôchodku, zdôrazňuje hovorca poisťovne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *