Pondelok 17. február. Meniny má Miloslava

Fidelity International spustilo ponuku indexových fondov aj pre drobných investorov

Investície 11.04.2018 | 11:39 0 Komentárov
  • Fidelity International začalo ponúkať v 18-tich krajinách Európy low-costové indexové fondy
  • Poplatok za ich správu začína už pri 0.06 percente

Spoločnosť Fidelity International dnes uviedla na trh šesť akciových “low-costových” indexových fondov. Fondy pokrývajú šesť oblastí: USA, Európu, Japonsko, Pacifik, rozvinuté trhy a rozvíjajúce sa trhy. Ich domicil je vedený v Írsku (ICAV). Poplatok začína už pri 0,06 percente a to pri fonde sledujúcom index S&P 500, naopak najdrahší je fond sledujúci index rozvojových krajín MSCI – poplatok 0,2 percenta.

Na rozdiel od ponuky iných poskytovateľov budú indexové fondy Fidelity dostupné všetkým investorom. Budú sa teda predávať tak prostredníctvom online investičnej platformy, ako aj obchodných partnerov za rovnaký poplatok, a to bez ohľadu na preinvestovanú sumu.

Hedžing voči pohybu britskej libry a eura poskytne okrem toho investorom flexibilitu pri riadení menového rizika. Fondy budú dostupné investorom na 18-tich európskych trhoch.

Vstupné poplatky nových indexových fondov Fidelity:

ICAV Fondy: Poplatok za správu (%)
Fidelity S&P 500 Index Fund 0.06
Fidelity MSCI Index Europe Fund 0.10
Fidelity MSCI Index Japan Fund 0.10
Fidelity MSCI Index World Fund 0.12
Fidelity MSCI Index Pacific ex-Japan Fund 0.13
Fidelity MSCI Index Emerging Markets Fund 0.20

Zdroj: Fidelity International, apríl 2018.

Poplatky za akciové fondy zabezpečené voči menovému riziku sa líšia na základe skutočných dodatočných nákladov.

Christophe Gloser, riaditeľ inštitucionálneho predaja pre kontinuálnu Európu spoločnosti Fidelity International hovorí: „Hoci aktívne riadené fondy zostávajú jadrom nášho biznisu, sme si vedomí, že investori chcú mať pri investovaní široký výber a sú orientovaní na hodnotu, či už pri aktívne alebo pasívne riadených investíciách.

Už nejaký čas ponúkame indexové fondy vo Veľkej Británii. Nedávno sme uviedli rad Smart Beta ETF fondov aj celosvetovo. Rozšírenie možností pasívnych investícií za konkurencieschopnú cenu aj v kontinentálnej Európe potvrdzuje náš záväzok poskytovať zákazníkom širokú ponuku a vysokú pridanú hodnotu služieb.”

Nick King, riaditeľ oddelenia indexových fondov a ETF vo Fidelity International, dodáva: „Sme svedkami silného rastu záujmu o produkty naviazané na trhové indexy. V súčasnosti spravujú takého fondy s domicilom v Európe majetok v súhrnnej hodnote 661mld. dolárov. Tento objem sa bude s rastom záujmu investorov o efektívny a lacný prístup na globálne trhy len zvyšovať. Teší ma, že môžeme našim európskym klientom ponúknuť indexové fondy pri najlepšom vzťahu ceny a kvality na trhu. Dokazuje to náš zámer ponúkať prvotriedne riešenia bez ohľadom na ich formu.”

Fidelity prevádzkuje indexové fondy registrované vo Veľkej Británii (OEIC) už od roku 1996. V roku 2014 k nim pribudlo sedem low-costových fondov a v roku 2017 rozšírilo Fidelity svoju investičnú ponuku o Smart Beta ETF fondy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *