Stvrtok 09. júla. Meniny má Lujza

Finax má už aj oficiálne nového investora

Investície 22.10.2019 | 13:06 0 Komentárov

Národná banka Slovenska udelila súhlas na vstup investora Growws Sicav do spoločnosti Finax. Investor získal 50 percentný podiel vo firme.

Akcionárska štruktúra obchodníka s cennými papiermi je už aj oficiálne rozdelená na 50 percent pre Growws Sicav, za ktorou stojí Ivan Chrenko a 50 percent vo vlastníctve jedného z dvoch zakladateľov – Juraja Hrbatého.

Národná banka Slovenska schválila vstup venture fondu Growws Sicav a.s. do Finaxu v priebehu augusta schválila. Growws Sicav je majoritne vlastnený Ivanom Chrenkom, ktorý je aktuálne najbohatším Slovákom žijúcim na Slovensku a Petrom Irikovským, ktorý je manažérom fondu a zároveň CEO spoločnosti Exponea.

Zmeny v akcionárskej štruktúre schvaľuje NBS, ktorá vyhodnocuje, kto stojí v pozadí finančných inštitúcií, čo je dôležité pre integritu finančného trhu.

Vo vedení spoločnosti Finax nenastali po vstupe investora žiadne zmeny. Pri obchodnej činnosti si spoločnosť zachováva svoja nezávislosť. Nový investor nebude do jej chodu zasahovať.

Najvýraznejšou zákonnou zmenou je navýšenie základného imania spoločnosti na dvojnásobok. Aktuálne je výška základného imania 250 tisíc eur.

Finax hľadal investora aj kvôli ďalšej expanzii. Spoločnosť už napríklad spustila registráciu biometrickým overovaním totožnosti. Chystá expanziu na tri zahraničné trhy.

„Spomedzi všetkých možností nám práve spojenie s GROWWS fondom dávalo najväčší zmysel v podobe synergických efektov. Osobne ma najviac oslovilo výrazné zvýšenie škálovateľnosti biznisu. Nepôsobiť len na slovenskom piesku, ale stať sa lídrom v strednej Európe,“ hovorí J. Hrbatý CEO spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *