Sobota 18. január. Meniny má Bohdana

Fincentrum a Česká spořitelna sa dohodli na urovnaní obchodného sporu

Fincentrum a Česká sporiteľňa sa dohodli na ukončení dva roky trvajúceho sporu a na obnove spolupráce. Poradcovia Fincentra tak budú opäť predávať produkty sporiteľne.

Česká sporiteľňa a Fincentrum sa nepohodli začiatkom roka 2017. Najväčšia česká banka vtedy vypovedala zmluvu najväčšej českej sprostredkovateľskej spoločnosti. Dôvodom bolo využívanie obchodných značiek Premier a Moje zdravé financie. Spor dokonca vyústil do žaloby zo strany sporiteľne. Neskôr v reakcii na to Fincentrum žalovalo Českú sporiteľňu pro nekalú súťaž.

Ešte v tom istom roku dal Mestský súd v Prahe za pravdu Fincentru. „Fincentrum používalo iba svoje riadne registrované ochranné známky. A naopak, že sporiteľňa žalovala používanie značky, ktorú v čase žaloby registrovanú nemala,“ komentovala spoločnosť. V súčasnosti dochádza k obnoveniu obchodnej spolupráce. Finanční poradcovia Fincentra tak budú môcť od septembra znovu ponúkať aj produkty Českej sporiteľne.

„Dohoda o obnovení spolupráce je skvelou správou pre našich klientov aj finančných poradcov. Pre Fincentrum bola v minulosti Česká sporiteľňa jedným z kľúčových partnerov a verím, že sa vďaka kvalite svojich produktov na toto miesto čoskoro opäť vráti,“ okomentoval obnovenie spolupráce Filip Duchoň, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Fincentrum, Praha.

Dochádza k tomu na pozadí plánovanej fúzie. Fincentrum sa bude v ČR onedlho spájať so SwissLife Select. Dôvodom je ich spoločný vlastník – švajčiarska spoločnosť SwissLife.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *