Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Fincentrum: Útočíme na druhú priečku

V minulom roku Fincentrum potvrdilo pozíciu tretej najväčšej spoločnosti na trhu finančného sprostredkovania, dnes podľa tlačovej správy útočí na druhé miesto rebríčka a považuje sa za najrýchlejšie rastúcu spoločnosť v tejto oblasti na slovenskom trhu.

V čase pretrvávajúcej dlhovej krízy na finančných trhoch v eurozóne a zložitej ekonomickej situácii na Slovensku dokázalo Fincentrum zvýšiť svoj trhový podiel medzi tromi najvýznamnejšími sprostredkovateľskými spoločnosťami za obdobie 1. polroka medziročne o 2,2 p.b.. „V súčasnosti sledujeme podiely troch najväčších hráčov na sprostredkovateľskom trhu a náš podiel za obdobie 1. polroka tvorí 17,7 %,“ hovorí Milan Repka, predseda predstavenstva a riaditeľ spoločnosti Fincentrum na Slovensku.

Spoločnosť Fincentrum za prvý polrok 2012 zaznamenala zvýšenie obratu o 33% na 4,47 miliónov eur, oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Obrat v prvom polroku 2011 predstavoval 3,36 mil. eur. Počet uzavretých zmlúv za prvý polrok tohto roka predstavuje nárast o 33%, kým v roku 2011 v prvom polroku sme uzavreli 13 tis. zmlúv, v tomto roku to bolo 17 tisíc uzavretých zmlúv.

Najčastejším typom sprostredkovaných produktov sú tak ako tomu bolo v minulom roku hypotekárne úvery. Fincentrum patrí dlhodobo k najvýznamnejším sprostredkovateľom týchto úverov a v prvom polroku 2012 sme sprostredkovali úvery v objeme viac ako 144 mil. eur (v prvom polroku 2011 to bolo 80,4 mil. eur), čo predstavuje medziročný nárast o 79%.

„Fakt, že občania vyhľadávajú čoraz častejšie pomoc finančných odborníkov pri riešení svojich finančných otázok iba potvrdzuje dôležitosť našej práce. Sme radi, že nás vyhľadávajú klienti, ktorí riešia otázku bývania a naši sprostredkovatelia im môžu pomôcť,“ hovorí Milan Repka.

Podľa dostupných štatistík tak Fincentrum sprostredkovalo v polroku 2012 takmer 10% všetkých úverov na bývanie pre občanov Slovenskej republiky.

„Profesionálny prístup ku klientom a poskytovanie vysoko kvalitného finančného sprostredkovania sú kľúčové faktory našej činnosti. Preto sme povinní prinášať aj svojim spolupracovníkom všetky podstatné informácie a vzdelávať ich, aby bol prínos pre klienta čo najvyšší. Zároveň sa tak zvyšuje dôveryhodnosť a validita našej práce na trhu,“ dodáva Milan Repka.

Zdroj: TS Fincentrum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *