Nedeľa 17. február. Meniny má Miloslava

Fitch Ratings znížila hodnotenie globálnych bánk 3. kvartáli

Ratingová agentúra Fitch Ratings zostupne zrevidovala štvrťročné rating globálnych bánk konštatovaním, že počet bankových domov, ktorých situácia sa zhoršovala v treťom štvrťroku vzrástol o 50%.

To je opačný vývoj ako v predchádzajúcom období. V druhom štvrťroku sa počet degradovaných bánk znížil z 94 na 41 bánk. Fitch je znepokojená vplyvom zmien na bankový sektor v reálnych ekonomikách aj cez zlepšený výkon finančných trhov.

"Rastúci počet problémových spoločností a vyššia nezamestnanosť bude na mnohých trhoch príčinou zhoršenej situácie na úverových trhoch a tento negatívny trend bude pokračovať. Historické údaje ukazujú, že obdobie pádu finančných korporácií vrcholila až dva štvrťroky po oficiálnom skončení recesie, "uviedol Gerry Rawcliffe, výkonný riaditeľ Fitch Group.

Spoločnosť uviedla, že výhľad pre globálne rozvojové trhy v 3Q zhoršil zo 104 na 111, kvôli vzostupu negatívnych hodnotení v európskych rozvojových ekonomikách. Tam pravdepodobne bude bankový trh ovplyvňovať veľmi zložitom ekonomické prostredie až do roku 2010. Fitch poznamenala, že rozvojovým trhom bolo pre 3Q pripísalo spolu 120 negatívnych predpovedí, z toho 88 v rozvojových európskych krajinách.

Zdroj: X-Trade Brokers.

Podrobnejšie informácie v sekcii investičné spravodajstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *