Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

FOREX: Austrália má menšinovú vládu, zasadali BoJ a RBA

Vzhľadom k tomu, že USA boli cez noc mimo hru, nebola obchodná seansa zďaleka tak hviezdna (ako si iste viete predstaviť), pokiaľ ide o pohyby cien a všeobecný vývoj na trhu.

Za povšimnutie ale stojí zasadnutie dvoch centrálnych bánk – japonskej a austrálskej – ktoré sa konali cez noc , a ktoré obe skončili výsledkom neprinášajúcim žiadne zmeny. Kým z Japonska nezaznel prakticky žiadny sprievodný komentár, Austrálčania spomenuli priamu koreláciu (upozorňujem, že niečo také sa stalo prvýkrát) s možným (aspoň z mojej strany však veľmi reálne očakávaným) spomalením Číny, ktoré by aj u tých, ktorí si doteraz neboli istí, uvrhlo Austráliu v kontexte súčasného globálneho podnebia späť do doby temna. Zaujímavejšou správou ale je, že bol konečne potvrdený vznik novej menšinovej vlády v čele s novou (labouristickou) premiérkou Juliou Gillardovou. Podobne ako tomu bolo v tomto roku aj v prípade britských volieb, prinieslo ukončenie dvoch týždňov neistoty miestnej mene výrazné oživenie a pri tomto konkrétnom menovom páre ďalej očakávame rast.

Podobne ako včera zíva aj dnes kalendár s očakávanými dátami prázdnotou, takže ani dnes neočakávame žiadne zásadné správy, ktoré by s trhmi pohli. Pokiaľ ide o vývoj na menových trhoch, v nasledujúcich dňoch očakávame otváranie nových pozícií v súvislosti s príchodom nového mesiaca a možno ešte viac sa prejaví návrat obchodníkov z letnej prestávky, ktorá sa nám zdala byť jednou z najdlhších, aké sme zažili.

Najprv sa pozrieme na GBPUSD. Tu je obchodovanie pomerne slabé a podľa celkovej nálady trhu to vyzerá, že v najbližších dňoch tento pár naozaj zamieri smerom nadol, a to prudko. Môj kamarát Tom – obchodník ale podobne,  ako niekoľko ďalších, trochu váhavo hrá proti trendu, pretože hovorí, že dnes bude dopytovať GBPUSD až na úroveň 1,5400 ako čisto špekulatívnu hru a bude strážiť posledný krok nahor na úroveň 1,5460/70. Mám Toma rád, ale nie vždy sa mi jeho nápady pozdávajú a dnešok to len dokazuje. Je možné, že jeho, rovnako ako všetkých jeho kamarátov, zastaví škaredé vypratanie pozícií, ktoré by malo nájsť konečnú mieru podpory okolo oblasti 1,5350.

Pri páre EURUSD to vyzerá, že sme narazili na krátkodobú oblasť rezistencie na úrovni 1,3030 a zatiaľ konsoliduje nedávno získanú silu. Pásma a úrovne, ktoré platili včera, sú v hre aj dnes, s výnimkou toho, že sme dnes hneď na ráno v lepšej ponuke. Dobré ponuky údajne sedia v zóne 1,2750/60 a okolo nej, so stop-loss tesne pod ňou.

AUDUSD podľa vyššie uvedených správ vyzerá stále zdravo, ale zraniteľne. Zostávame nad úrovňou 0,9080 (iba prelomenie a dnešné uzavretie pod touto úrovňou potvrdí ďalší pokles), ale vyzerá to, že toto šteňa by sa mohlo pustiť do ďalšieho výpadu do oblasti 0,9200/30, kde už vo fronte stojí pár dobrých ponúk.

USDCAD… Prečítajte si včerajší komentár na mojom blogu …Zajtrajšie vyhlásenie BoC je to jediné, čo by mohlo priniesť trochu zmeny.

A konečne CHFJPY… ak máte radi jasne definované pásma a zisk, mohlo by sa vyplatiť sledovať denné a štvorhodinovej grafy tohto páru. Dobré ponuky sú na úrovni 83,30/40 a rovnako dobrý dopyt na úrovni 82,75. Zvyšok nechám na vašom odhade.

Zdroj: Ken Veksler, Senior Manager, obchodovanie a poradenstvo, Saxo Bank.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *