Utorok 18. decembra. Meniny má Sláva

FOREX: Dnes je to príbeh USD ….

Index S & P500 sa obchoduje nižšie (stále konsoliduje) na úrovni 1250 a v ďalších dňoch sa môžeme dočkať prierazu tejto úrovne smerom dolu. Nálada je teraz taká, že sa dočkáme ešte falošnej rally smerom nahor a až potom príde silnejšia korekcia.

V noci sa všetko obchodovalo nižšie, väčšina ázijských indexov zavrela v červených číslach a mierne sa darilo USD. Pomohol mu včera záver diskusie nad schválením zvýšenia dlhového stropu. Inak austrálske dáta boli v noci slabšie, a spolu s výkonom USD sme videli AUDUSD trochu kapitulovať. Inak, pri všetkej úprimnosti, bol relatívne pokoj, väčšina totiž čaká na zvyšok rizikových udalostí tohto týždňa, čo je dnes ISM v službách a žiadosti o podporu v nezamestnanosti v USA, vo štvrtok je na rade BoE a ECB a v piatok celková nezamestnanosť.

Švajčiarska centrálna banka znížila oficiálnu sadzbu a s ohľadom na silu švajčiarskeho franku chce podnikať ďalšie kroky. Oficiálnu správu banky nájdete tu.

Ako si možno predstaviť, EURCHF okamžite vystrelil nahor a vzal so sebou aj EURUSD. Odporúčam na tomto páre túto rally obchodovať proti so vstupom na 1,4250 a so stoploss v priebehu dňa na 1,4289 / 90 a cieľom pre dnešok na 1,4000. Samozrejme všetko bude závisieť na údajoch, ktoré budú zverejnené dnes popoludní a vo svetle týchto udalostí by prielom 1,4120 slúžil ako potvrdenie.

Pri GBPUSD, čakám nárast na 1,6330 / 50, ktorý ale môže byť nasledovaný poklesom na 1,6180 / 30. Ako som už hovoril, dnes je to príbeh USD a obrázok môže zakaliť len dnešný údaj PMI v UK.

AUDUSD je podľa mňa dnes na predaj, tiež by som predával rally na 1,0800 / 30, sa stoploss na zhruba 1,0880 a v nasledujúcich dňoch čakám návrat na 1,0470 / 80.

Ku dnešku nie je moc čo viac dodať, pretože smer budú trhom dávať v nasledujúcich dňoch titulky a zverejnené dáta.

Zdroj: Ken Veksler, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *