Streda 26. septembra. Meniny má Edita

FOREX: Po škaredom štvrtku, škaredý piatok?

Včerajšok bol škaredý a nemá cenu popierať to. Najskôr prevládala nechuť k riziku, potom sa rizikový apetít zdvihol, aby trhy nakoniec skončili horizontálnym a veľmi chaotickým pohybom. Za posledných 14 hodín mnohí svoje pozície uzatvárali so stratou. Analytik Saxo Bank Ken Veksler je presvedčený, že bolestné skúsenosti budú na programe dňa aj dnes.

Ako už tvrdím nejakú dobu, všetky tie reči o chuti alebo nechuti k riziku sú len pohodlným mýtom, ktorým sa trh nechal uniesť a ktorý používame na vysvetlenie niektorých iracionálnych pohybov a korelácií. Úplne v súlade so stádovou mentalitou platí, že čím viac ľudí niečomu verí, tým reálnejšie sa to stane, až je z toho naša druhá prirodzenosť, a na každý pohyb trhu potom pozeráme ako na vypĺňanie jedného z dvoch možných scenárov, čo nám umožňuje ľahšie rozhodovať o našich obchodoch. Kecy! Všetko je to v skutočnosti úplný nezmysel, a aj keď na základe jedného dňa nemusí nevyhnutne dôjsť k zmene paradigmy alebo zásadnej zmene, včera došlo podľa môjho názoru k dostatočne významnému posunu, aby vecami skutočne otriaslo a aby niektorí začali pochybovať o tom, kam sa trh vydá v nasledujúcom okamihu a predovšetkým ako tieto pohyby zobchodovať.

Pokiaľ ide o dnes zverejňované dáta, všetci samozrejme čakáme na popoludňajšie americké údaje o zmene počtu pracovných miest v nepoľnohospodárske sektore (NFP), a aj keď všetky predbežné odhady zverejnené v tomto týždni naznačujú, že môžeme očakávať veľmi slabé čísla, rozdiely medzi jednotlivými odhady sú ako obvykle veľké a odhaduje sa pokles o 70 až 180 tis… Urobte si z toho záver, aký chcete. Po včerajšom pohybe je ešte ťažšie predpovedať, ako bude trh v tomto prípade interpretovať pozitívne alebo negatívne čísla.

Na dnešnej vývoj nemám jednoznačný názor a stále ma sužuje bolesť zo včerajška. Pokiaľ ide o úrovne, venujte pozornosť zjavným hladinám: u EURUSD 1,2530 au GBPUSD 1,5225. AUDUSD sa bude snažiť pokoriť 0,8500/30, a to aj po definitívnom znížení Henryho dane, na ktorom sa v noci dohodli ťažiari s austrálskou vládou. USDJPY má stále tendenciu oslabovať a pravdepodobne sa dnes pokúsi ešte raz otestovať úroveň 87,50.

DXY sa vyvíja zaujímavo a vážne testuje strednodobú podporu na úrovni 85. Ak preváži logika alebo dokonca gravitácia, mali by sme sa u tohto indexu dočkať krátkodobej korekcie smerom nahor.

Dnes si, priatelia, nenechajte zvlhnúť strelný prach a na hlavy si nasaďte ochranné prilby, pretože nech už sa po uverejnení NFK stane čokoľvek, nebude to pekné. A mimochodom, v pondelok je v USA sviatok, takže obchodníci sa dnes budú snažiť zavrieť krám a ohlásiť koniec hry, hneď ako im to čas dovolí.

Zdroj: Ken Veksler, Senior Manager Trading and Advisory, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *