Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

FOREX: Pri obchodovaní sa vyhýbajte hlavným menovým párom

Dnešná téma, zdá sa, znie „Stratení v preklade“ (Lost in Translation)… Nie, nemyslím tým ten film od Billa Murraya (aj keď ten film stojí za to, vrelo odporúčam). Čo tým myslím, sú zle pochopení Maďari, ktorí spätne analyzujú svoje poznámky zo štvrtkového večera a už prepustili svojho oficiálneho prekladateľa…

Nech už si to vysvetlíme ako chceme, všetko stále ukazuje rovnakým smerom, a to tým, že v eurozóne nie je situácia naozaj ružová (to je ale prekvapenie!). Cez víkend trhom hýbali titulky rôznych britských a európskych novín, ale aj neúspešné stretnutie G20 v Busane, ktoré malo vyriešiť otázku globálnej dane pre banky. Z titulkov sa dalo vyčítať, že "euro do piatich rokov zanikne" (návrat nemeckej marky by som osobne privítal) a "Nemecko najpravdepodobnejšie nepodporí záchranný balíček"… To všetko zmietlo riziko zo stola a index VIX, ktorý sa pohybuje na úrovni okolo 35, naznačuje , že v najbližšej dobe sa situácia nijako nezlepší.

Pokiaľ ide o makroekonomické údaje, počas dňa nebudú zverejnené prakticky žiadne, takže v tomto ohľade toho veľa očakávať nemôžeme (aby som vyjadril úplne zjavnú skutočnosť).

Pokiaľ ide o menové páry, moje ciele a úrovne z piatkového komentára stále platia a tento týždeň sa budem maximálne snažiť vyhýbať hlavným párom a namiesto toho sa budem obzerať po relatívnej hodnote tam, kde ju možno nájsť, ak teda vôbec. Pre mňa to znamená sústrediť sa na také páry ako GBPCHF, CHFJPY a možno aj USDCAD.

V prípade EURUSD bude väčšina hráčov na trhu dnes hľadať určitú formu uzatvárania krátkych pozícií, korekciu, hovorme tomu, ako chcete… Nie však ja! Ja očakávam pokles a hovorím, že ak na pozadí nejakej pochybnej správy náhodou uvidíte kurz vystreliť k 1,2150, musíte tento pár predať. Rozhodne vám však odporúčam, a nemôžem to už viac zdôrazniť, tento pár neobchodovať!!!!!

Dnes som, priatelia, stručný a milý, a to je preto, že situácia na trhu je škaredá. Prečítajte si môj výhľad na tento týždeň z minulého piatku, aby ste pochopili, ako to nateraz vidím ja.

Zdroj: Ken Veksler, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *