Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

FOREX: Rokovania medzi MMF a Maďarskom skroskotali

Čo nové cez víkend? Rokovania medzi MMF a Maďarskom jasne skrachovali… To vedie k obrovskému posilnenie EURHUF a ranné toky v podstate vyschli s výnimkou EURCHF, čo je do značnej miery zásluhou objemu maďarského dlhu denominovaného v CHF.

Inak dátum federálnych parlamentných volieb v Austrálii bolo stanovené na 21. augusta, pričom momentálne vládnuca labouristická strana má v doterajších prieskumoch úzku väčšinu. Trh sa momentálne zaujíma len o diferenciály dvojročných a desaťročných sadzieb a zrejme (aspoň podľa niektorých najprominentnejších hlasov) aj o to, ktorá mena je najvhodnejšia pre strednodobé financovanie. Vzhľadom na povedané to vyzerá presne tak, ako som tvrdil na konci minulého týždňa: novonájdená sila a zdanlivo iracionálne odpojenie eura od rizika a akcie bude ešte nejakú dobu pokračovať.

Čo z toho vyplýva pre dnešný trh? Jednoducho povedané, protinožci stále trpia tým, čo trh pociťuje ako zníženie dopytu po komoditách, opica z čínskych makroúdajov z minulého týždňa pretrváva, a ako AUDUSD tak USDCAD naďalej trpia na extrémnych úrovniach minulého týždňa.

Pár EURUSD si naopak, ako už bolo povedané vyššie, zatiaľ udrží doterajší silu a po zrušení formácie inverznej hlavy a ramien prielom v oblasti línie krku zrejme povedie v najbližšej dobe až k úrovni 1,3200. V momente, kedy na ňu dosiahne, sa zrejme vytvorí nové pásmo medzi 1,2550 a 1,3200. Nemám rád dlhú pozíciu v EURUSD, ale odmietam sa hádať s trhom, ktorý zatiaľ sám ešte nie je dlhý a zatiaľ dočisťuje zostávajúce krátke pozície. Trh je dnes zjavne v strehu pred zajtrajším ohlasovaním výsledkov a pochopiteľne pred piatkovými výsledkami záťažových testov.

S tým, ako páry ako GBPUSD a EUR uzavreli minulý týždeň nad kľúčovými prielomovými úrovňami, to znamená ďalší rast napríklad pre USDCAD a ďalší pokles pre AUDUSD.

Relatívna hodnota je vysoko subjektívnym meradlom aj za najpriaznivejších okolností a na existujúcom chudom letnom trhu takmer hraničí s nemožným.

Silne odporúčam v týchto neistých časoch zostať stranou alebo aspoň skúsiť spárovať spotové pozície s opciami; používajte pritom skôr nočné call/put opcie ako pevné stopové príkazy na spotové pozície. Dnes v podstate žiadne dáta nebudú, tak sa tu budeme plácať medzi stop-lossmi, fámami a hlavnými titulkami správ.

Zdroj: Ken Veksler, Senior Manager Trading and Advisory, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *