Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

FOREX: Trh ide do rizika

Tak nám rast pokračuje… aspoň zatiaľ. Trh ide do rizika, a to sa prejavilo v tlaku na všetky hlavné páry prevažne vďaka výpredaji dolára.

Dolárový index (DXY) spadol z maxima 88,70, teraz sa obchoduje na hranici 87 a leží na pohyblivom priemere s intervalom 20 a v konsolidačnom pásme okolo 86,75/87,25. Niektoré významné inštitúcie a ich príslušní analytici to považujú za skvelú príležitosť k opätovným nákupom dolára v budúcom týždni, pričom potvrdením tohto predpokladu bude, keď sa akciovému trhu nepodarí prelomiť hranicu 1106/10 pri indexe S&P. 

Tento výkyv považujem skôr za technickú korekciu pohybu, ktorý bol doteraz jednosmerný, a to smerom dole. Nie je nič zlé na tom dopriať si oddych a to je jednoducho to, o čo tu podľa mňa ide, možno trochu ostrejšie, ale stalo sa. Zjavná otázka tu teda znie: kadiaľ kam? Môj celkový makroekonomický pohľad na vec sa nezmenil a naďalej striehnem na ďalšie príležitosti k nákupu USD a v súvislosti s tým ďalší pokles u takých mien ako je EUR, GBPUSD a AUD. Jedinou anomáliou bude USDCAD, ktorý sa krátko obchodoval tesne pod supportom na úrovni 1,0330, a stále má potenciál na to, aby sa dostal na 1,0280.

Makroekonomických údajov, ktoré by mohli zahýbať trhom, bude dnes uverejnených málo, preto očakávam, že dnešné pohyby budú skôr horizontálne… Týždeň bol dlhý a – ak mám byť úprimný – teším sa až skončí.

Pre dnešok vám neponúkame žiadne hladiny a ani žiadnu motiváciu pre obchodovanie na tomto trhu. To najracionálnejšie by bolo pozrieť sa, kde sme dnes skončili, a v pondelok to čerstvo zanalyzovať. Najväčšou udalosťou dneška je samozrejme začatie majstrovstiev sveta vo futbale v Južnej Afrike a pretože v tomto období sa všetko odvíja viac-menej od európskeho časového pásma, likvidita a celkový vývoj cien na trhu bude zodpovedať tomu, že obchodníci nalepení na televíznych obrazovkách budú sledovať, ako sa nadhodnotení dospelí muži váľajú a kotúľajú na tráve a predstierajú zranenia… áno a možno dá niekto aj nejaký ten gól.

Vám prajem veľa šťastia a nekazte si tak nádherný piatok honbou za lacnou špekuláciou.

Zdroj: Ken Veksler, Senior Manager, Trading and Advisory, Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *