Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

FOREX: Trhy majú skutočne namierené nadol

Tak už tu zase máme trh, na ktorom sa najrôznejší analytici prekrikujú, ako sa chuť k riziku zase vrátila späť… A znova všetkým pripomínam, že tento fenomén vydrží akurát nasledujúcich 5 minút…

Áno, mali sme tú maďarského premiéra, ktorý vystúpil s vyhlásením odmietajúcim komentáre, že Maďarsko spadne cez noc do platobnej neschopnosti… No a čo? Aj keď táto krajina schopnosť splácať úvery nestratí, nijako to nenapraví jej celkovo zlé makroekonomické fundamentálne ukazovatele, nie?! Ani výrazný prepad, ktorý cez noc zaznamenal index S&P, podľa môjho názoru nenaznačuje, že by sa chuť k riziku vracala. Dokonca by som povedal, že ak tento vývoj niečo naznačuje, tak je to len potvrdenie, že akcie aj najrôznejšie "rizikové" meny majú skutočne namierené nadol.

Zdá sa, že jedinou skutočnou hviezdou nočného obchodovania bol AUDUSD, ktorý mierne posilnil vďaka vyhláseniam Jillian Broadbenta z RBA, že krivka austrálskeho oživenia má tvar V a že v Austrálii môžeme aj naďalej očakávať rast. Tomu však zároveň protirečili včerajšie údaje o spotrebiteľskej dôvere, ktoré boli veľmi chabé a naznačovali, že človek z ulice vidí situáciu úplne inak. Menový pár tak zatiaľ zostáva vo svojom nedávnom pásme 0,8230/50 s výhľadom na pokles k 0,8080. Počas dňa očakávam rôzne stoploss (takmer zanedbateľného objemu) v blízkosti alebo nad pásmom 0,8240/50 s tým, že reálne a solídne ponuky čakám blízko úrovne 0,8280. Aj naďalej predávam pri posilňovaní tohto páru a očakávam, že ponuky na spomínanej úrovni 0,8280 zastavia po aktivácii stoploss prípadné posilnenie.

Vývoj páru USDCAD je podobný a v priebehu dňa zohrá dôležitú úlohu oblasť okolo 1,0515/25, pretože ak sa kanadskému doláru podarí prekonať toto vražedné pásmo, do popoludnia by sa malo obchodovať nižšie okolo 1,0430/50. Jediný mráčik, ktorý by sa mohol nad týmto vývojom prehnať, predstavujú kanadskej údaje o začatej výstavbe, ktoré očakávame neskôr popoludní. Tento pár budem naďalej predávať, ale budem si starostlivo vyberať, kedy a ako, a nebudem otvárať nové krátke pozície, kým sa nebude obchodovať v pásme 1,0590/1,0630.

Zmienky o dobrých ponukách v oblasti nad 1,2030 vykresľujú čoraz zasmušilejší obrázok páru EURUSD. Počas dňa nás ale budú viac zaujímať strikové ceny opcií okolo 1,1900, 1,1950 a 1,2000, ktoré by mali všetky dnes popoludní exspirovať, údajne vo veľkých objemoch. Ako som už včera spomenul, naďalej sa snažím tomuto páru vyhýbať a budem výlučne predávať, no nie tu a teraz….

GBPUSD podľa môjho názoru vyzerá na uzatváranie krátkych pozícií o niečo vyššie (aspoň podľa ranného správania cien). Predpokladám, že sa objavia ponuky (v malom objeme) okolo 1,4530, pričom aktivácia stoploss tesne nad touto úrovňou nás vynesie na úroveň 1,4575; v ten moment budem predávať so stoplossmi na úrovni 1,4635, a cieľujem na korekciu späť k 1,4450 a 1,4380.

Podľa všetkého by dnešok mal byť vcelku pokojný a dnešné uverejňované správy vzhľadom na absenciu zásadných makro údajov najskôr nebudú príliš v centre pozornosti, snáď len keby nejaký zásadný novinový titulok otriasol týmto takmer letne ospalým trhom.

Zdroj: Ken Veksler, Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *