Sobota 20. októbra. Meniny má Vendelín

FOREX: Začal sa týždeň v znamení výsledkovej sezóny

Celý týždeň bude v znamení americkej výsledkovej sezóny a po uzavretí trhu sa naplno začína so spoločnosťou Alcoa, ktorá oznámi svoje zisky. Niečím podložený rast indexov však môže vyvolať len oznámenie celej rady mimoriadnych výsledkov a pre S&P to znamená dôležité vytlačenie nad 1085/90, ktoré otvorí cestu k úrovni 1115 a vyššie.

Ale ako vždy hrám proti prúdu a čakám, že ohlásené výsledky budú v súlade s očakávaniami a trh sa počas týždňa vyčerpá.

Cez víkend prebehli v Japonsku parlamentné voľby, ktoré pre vládnu stranu DPJ skončili neúspechom – strana nezískala toľko kresiel, koľko si predstavovala, a to viedlo k určitej inherentnej slabosti JPY, ktorú najviac pocítili menové páry EURJPY a USDJPY. Posledný uvedený konečne dokázal prelomiť hranicu 88,80 a dostal sa až na 89,15 – len málo chýbalo k prelomeniu dôležitejšej podpory 89,30.

Počas dňa bude uverejnených len málo dát , ako bolo spomenuté vyššie, trh budú predovšetkým zaujímať hospodárske výsledky firiem, deň bude nepríliš aktívny a letná nálada nepraje žiadnej veľkej likvidite.

Pokiaľ ide o menové páry, u EURUSD podľa mňa stále prevláda dopyt a pokiaľ sa udrží podpora na úrovni 1,2550, budem očakávať návrat k 1,2630/50, ale všetko to samozrejme závisí na tom, kam sa vydajú akcie, a tiež, ako bolo uvedené vyššie, ak sa dočkáme trvalého pohybu vyššie, potom to bude taktiež pozitívne pre EURUSD a malo by dôjsť ešte k jednému pokusu o prelomenie hranice 1,2700. Tu je dôležité poznamenať, že DXY testoval hladinu 84,50 a strávil okolo nej určitý dôležitý čas, a tu bol doteraz po ňom opäť dopyt, čo by zatiaľ malo predstavovať solídny základ pod akýmkoľvek ďalším oslabovaním USD.

GBPUSD vyzerá, že by sa konečne mohol obrátiť smerom nadol, keď minulý týždeň uzavrel pod úrovňou 1,5050 a dnes ráno už zdolal podporu 1,4980. Dnes ráno budú zverejnené údaje o britskom HDP za 1. štvrťrok, ale tie už boli do ceny úplne započítané, a preto len naozaj veľmi zlý výsledok otvorí priestor pre ďalší pokles. V smere nahor je potrebné sledovať úroveň 1,5030/50, zatiaľ čo ďalšia prechodná hladina podpory je 1,4950.

Pokiaľ ide o USDCAD, v priebehu posledných dvoch týždňov tu boli veľmi úspešné krátke pozície, ale tomu bude čoskoro koniec, pretože sa blížime k podpore na úrovni 1,0280/50 a spodnej hranici nedávneho pásma. Oveľa lepšie údaje o kanadskej nezamestnanosti z minulého týždňa samozrejme celkovému obrazu prospeli, ale vzhľadom k súčasným podmienkam by som aj tak chcel zatvoriť krátke pozície na vyššie uvedených úrovniach, a keď sa situácia trochu upokojí, otvoril by som čerstvé dlhé pozície v snahe obchodovať v rámci pásma, v ktorom sa tento pár pohybuje už takmer dva mesiace.

Inak tiež AUDUSD začína konsolidovať svoje nedávne hviezdne zisky a dnes ráno už testoval podporu na úrovni 0,8700 (odrazil sa od nej). Budúca naozajstná podpora leží okolo hladiny 0,8680 a len jej trvalé prelomenie bude pre mňa známkou toho, že tento obrat nahor bol dokončený. Inak by som navrhoval predávať pri vzostupe k 0,8770/80 so stop príkazmi nad 0,8835.

Zdroj: Ken Veksler, Senior Manager Trading and Advisory, Saxo Bank. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *