Utorok 18. decembra. Meniny má Sláva

Fundamentálny kalendár

Investície 10.04.2012 | 09:53 0 Komentárov

Európske akciové indexy otvárajú poklesom asi o 1,5%, index pražskej burzy klesá o 0,5%. Futures na americké akciové indexy sú zatiaľ okolo nuly.

Piatkové horšie makrodáta v USA ohľadom tvorby nových pracovných miest vyvolali mierny výber ziskov. Index S&P 500 sa z pohľadu technickej analýzy dostal na spodnú stranu rastového kanála, ktorý sa vytváral od decembra 2011. Ak by teda došlo k pretrhnutiu tohto rastového kanála (pri ďalšom poklese), potom by táto situácia mohla vyvolať ďalšie korekciu. Avšak dôležitý vplyv môže mať výsledková sezóna – ak sa firmám bude dariť, môže sa pokles zastaviť a trh môže mierne rásť, prípadne ísť do strany. Vzhľadom na zvyšujúcu sa nervozitu okolo Španielska a horšie dáta z nemeckého priemyslu sú však riziká ďalej výlučne smerom nadol.
Čo nás čaká tento týždeň
  • V Amerike nás zajtra čaká Béžová kniha Fedu, ktorá by mala byť ľahko optimistickejšia ako naposledy, a až v samom závere týždňa potom tvrdé dáta za infláciu a michiganský index dôvery.
  • Investori budú v USA sledovať predovšetkým výsledkovú sezónu, dnes štartuje Alcoa. Podľa odhadov agentúry Reuters by zisky firiem zahrnutých v indexe S&P 500 mali medziročne vzrásť o 3,2%, pričom najviac v prípade priemyselného sektora a naopak najväčší pokles sa očakáva v sektore základných materiálov a tiež v telekomunikačnom sektore.
  • V Európe tento týždeň spoznáme finálne dáta za priemysel a v piatok dôležité nemecké CPI.

Čo sa čaká dnes

  • Dnes po konci obchodovania vychádzajú výsledky spoločnosti Alcoa (oč. upravená strata na akciu 4c),  ktoré symbolicky odštartujú výsledkovú sezónu za 1. kvartál.
Zdroj: brokerjet České spořitelny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *