Utorok 18. decembra. Meniny má Sláva

Fundamentálny kalendár

Investície 02.04.2012 | 09:55 0 Komentárov

Európske akciové indexy otvárajú miernym rastom okolo 0,5%, podobne je na tom tiež index pražskej burzy. Futures na americké akciové indexy sú zatiaľ nastavené asi 0,2% do plusu. Tento týždeň opäť očakávame skôr mierny rast. Stále ale platí, že akékoľvek sklamanie (makrodáta alebo nečakaná negatívna správa) môžu spôsobiť výbery ziskov. Miernemu rastu by malo pomôcť schválenie navýšenia záchranného fondu v eurozóne na 800 miliárd EUR a tiež lepšie výrobné dáta z Číny.

  • Dnes o 11h SEČ vychádza februárová miera nezamestnanosti v EMU (oč. mierny nárast na 10,8%).
  • O 16h SEČ sa zverejňujú februárové výdavky v stavebníctve (oč. +0,7% m / m) a tiež marcový index nákupných manažérov vo výrobe (oč. 53 b).

Čo nás čaká tento týždeň

  • Najdôležitejšie dáta týždňa budú zverejnené v piatok v USA. Pôjde o pravidelné údaje z trhu práce, ktoré sú ľahko a adekvátne optimistické. V USA budú ešte zverejnené ISM indexy.Pri výrobnom indexe sa čaká mierne zlepšenie (z úrovne pomerne ľahko nad 50), naproti tomu pri nevýrobnom mierne zhoršenie (z úrovne pomerne vysoko nad 50). V prípade prekvapenia je pravdepodobná znateľná reakcia trhu.
  • V Európe budú zverejnené finálne PMI indexy za marec. Po slabých predbežných budú očakávané s napätím a nádejou, že by mohli byť predsa len trochu lepše. Veľmi pozorne budú sledované aj údaje z Nemecka (továrenské objednávky, priemyselná produkcia), ktorá napovie či si Nemecko udržuje solídnu výkonnosť ekonomiky.
  • Zasadá ECB. Sadzby by mali ostať bez zmeny, pozornosť sa sústredí na tlačovku po zasadnutí.
  • Dostane sa nám tiež pravidelného prídelu vystúpení členov menového výboru FEDu (FOMC).

Zdroj: brokerjet České spořitelny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *