Stvrtok 29. októbra. Meniny má Klára

Generali prináša na trh možnosť poistiť si aj používaný telefón či tablet

Poistenie 02.10.2017 | 16:25 0 Komentárov

Poisťovňa Generali prichádza na trh s produktovou novinkou – poistením mobilných telefónov a tabletov starých menej ako dva roky. Predaj bude prebehať cez servisné centrá Slovak Telekomu – Pôjdeto.

Záujemcovia si svoje zariadenia môžu poistiť na predajných miestach Pôjdeto, ktoré sa nachádzajú na vybraných pobočkách Slovak Telekomu. Je možné poistiť si hocijaký telefón, či tablet bez ohľadu na to, u akého predajcu ho kúpili. Na uzatvorenie poistenia je potrebné predložiť pokladničný blok alebo faktúru za zariadenie.

Poistenie sa vzťahuje na požiar, záplavy, povodne, skrat a aj obliatie tekutinou. „Ľudia sa často spoliehajú na záruku zariadenia, ktorú majú zo zákona. Je však dôležité uvedomiť si, že zákonná záruka nekryje poškodenie či zničenie zariadenia. Mnohokrát sa napríklad stáva, že človeku spadne telefón na zem a rozbije sa displej. Nový stojí zhruba 200 eur, poistenie pritom stojí len zlomok tejto sumy,“ uvádza Ladislav Prekop, vrchný riaditeľ Úseku CRM a B2B poisťovne Generali.

Poisťované zariadenie nemôže byť staršie ako dva roky. Klienti si môžu vybrať, dobu poistia na jeden alebo na dva roky. Cena poistky na rok stojí 14 percent z ceny nového zariadenia, poistenie na dva roky stojí 22 percent.

Samozrejme nemôže ísť o úmyselné poškodenie zariadenia, pri krádeži zasa musí zlodej prekonať prekážku, čo musí byť doložené policajnou správou.

K poistnému plneniu sa vzťahuje spoluúčasť vo výške 20 eur. Z ceny zariadenia sa odpočíta amortizácia 2 percentá za každý začatý mesiac od kúpy zariadenia. Poistné hlásenia prebiehajú, rovnako ako uzatváranie poistiek, cez sieť Pôjdeto.

Poistenie platí na celom svete. Kryté sú tak aj prípady, keď poškodenia alebo im krádeže mobilu či tabletu pri cestovaní v zahraničí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial