Stvrtok 24. január. Meniny má Timotej

Generali rozširuje aktuálne výhodnejšie podmienky aj na staršie zmluvy

Poistenie 19.04.2018 | 14:20 0 Komentárov

Za posledných 30 rokov pozorujeme nárast mnohých závažných ochorení. Na Slovensku ochorie ročne približne 30 000 ľudí na rakovinu, 22 000 na ischemickú chorobu srdca a 9 000 na cievnu mozgovú príhodu.

Taktisto vidíme nárast rizikových tehotenstiev. V priebehu posledných 10 rokov vzrástol ich počet až o 10 000. S tým súvisí aj možná dĺžka hospitalizácie, ktorá sa v takýchto prípadoch môže vyšplhať až na niekoľko týždňov.

Ignorovať a podceňovať nemôžeme ani oblasť duševného zdravia. Až 97 percent invalidít majú na svedomí choroby a z toho sa medzi tri najčastejšie príčiny radia práve duševné poruchy a poruchy správania.

Poisťovňa Generali chce preto, aby jej klienti boli chránení aj v situáciách, na ktoré pred niekoľkými rokmi ani nepomysleli. Preto prináša novinku, vďaka ktorej budú mať klienti so staršími zmluvami životného poistenia rovnaké výhody a krytie, ako noví klienti vstupujúci do poistenia teraz.

Vybrané staršie zmluvy svojich klientov vylepší hneď vo dvoch krokoch. Takzvaným verejným prísľubom a tiež možnosťou aktualizácie poistenia na maximum.

Vďaka verejnému prísľubu sa niektorým klientom rozšíria poistné krytia automaticky a zadarmo. Týka sa to:

♣ rozšírenia krytia rizika úrazu aj smrti v prípadoch, ktoré predtým neboli kryté,

♣ zrušenia časového obmedzenia poistného plnenia pri hospitalizácii v dôsledku tehotenstva a pôrodu,

♣ poskytnutia plnenia v prípade invalidity nad 70% aj v dôsledku duševnej choroby a poruchy správania,

♣ vylepšenia definície 22 závažných ochorení.

O aktualizáciu na maximum musí klient požiadať, pričom tieto zmeny môžu mať vplyv na výšku poistného v závislosti od rozsahu aktualizácií.

♦ Zmena pôvodného rizika na najnovšiu verziu je možná za zvýhodnených podmienok, čakacia doba či posúdenie zdravotného stavu sa vzťahujú len na nové krytia.

♦Možnosť rozšíriť krytie o tri nové diagnózy závažných ochorení – rakovinu in situ, angioplastiku a non-Q infarkt myokardu.

♦ Možnosť vyššieho plnenia pri trvalých následkoch úrazu vylepšením progresie.

V prípade životného poistenia, ktoré uzatvára klient na niekoľko rokov dopredu, je náročné nastaviť zmluvu tak, aby odzrkadľovala aktuálne dianie. Je pre nás dôležité, aby krytie našich klientov bolo dostatočné v každom momente. Sme radi, že sa nám podarilo rozšíriť niektoré krytia automaticky a že klienti si môžu upraviť zmluvu podľa aktuálnej potreby a s poskytnutím dostatočnej ochrany,“ povedala vrchná riaditeľka Úseku personálneho poistenia Alexandra Pavlovičová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *