Stvrtok 27. február. Meniny má Alexander

Generálny riaditelia ocenili tento rok ako najrešpektovanejšieho I. Vidu

Poradenská spoločnosť PwC a magazín Forbes realizovali druhý ročník prieskumu medzi generálnymi riaditeľmi o najrešpektovanejšieho medzi nimi. Víťazom sa stal šéf Tatra Banky Igor Vida. Rozhodlo o tom 122 biznis lídrov. 

Podľa šéfredaktora slovenskej mutácie magazínu Forbes Juraja Porubského je pre generálneho riaditeľa takéto ocenenie prestížne, pretože ho získal od kolegov. „CEO v dnešnej dobe musí mať jasnú víziu, kam svoju firmu chce posunúť, pretože doba je veľmi neistá a mnoho vecí sa mení oveľa rýchlejšie ako plány. Musí byť naozaj schopný v práci s ľuďmi, lebo ľudia sú vo firme najdôležitejší. Musí chápať vývoj technológií, pretože tie dnes najviac menia biznis,“zdôraznil Porubský.

„Pre mňa osobne si zasluhujú rešpekt manažéri, ktorí majú jasnú víziu smerovania svojej spoločnosti a vedia pre ňu nadchnúť svojich kolegov aj v ťažších chvíľach. Tiež si myslím, že dobrí manažéri by sa mali vyvarovať presvedčenia, že funkcia znamená múdrosť. Keď prestanú počúvať názory ostatných a začnú si myslieť, že na všetko majú lepšiu odpoveď, tak je to začiatok ich konca,“ uviedol pre TASR I. Vida. Vlani získal toto ocenenie generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železiarní Podbrezová Vladimír Soták.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *