Sobota 24. októbra. Meniny má Kvetoslava

Google bude uplatňovať prísnejšie etické zásady vo vzťahu k zamestnancom

Ostatné správy 28.09.2020 | 11:03 0 Komentárov

Spoločnosť Alphabet, ktorá je matkou spoločnosti Googlu, sa s akcionármi dohodla na balíku 310 miliónov dolárov, ktorý investuje do lepších pracovných vzťahov so zamestnancami.

Spor sa začal ešte v roku 2018, keď denník The New York Times odhalil, že tvorca operačného systému Android, Andy Rubin, dostal od firmy odstupné vo výške 90 miliónov dolárov. Došlo k tomu aj napriek tomu, že ho viacerí zamestnanci obvinili zo zneužitia jeho pracovného postavenia a neetického správania voči zamestnancom.

Tisícky zamestnancov spoločnosti Google v reakcii na to v roku 2018 dali protestne výpoveď. Na tento prípad sa viaže aj súdny spor akcionárov spoločnosti Alphabet so samotnou firmou.

V dohode, ku ktorej došlo v týchto dňoch, sa Alphabet zaviazal, že investuje počas desiatich rokov 310 miliónov dolárov na firemné programy zamerané na ľudskú rozmanitosť, spravodlivosť a inklúziu.

Okrem toho sa firma zaviazala, že zakáže vyplácanie odstupného komukoľvek, koho prepustia z dôvodu zneužitia pracovného postavenia alebo zo sexuálneho harashmentu.

Firma si od toho sľubuje zlepšenie vnútrofiremnej kultúry a nastavenie štandardu pre zmenu kultúry aj v ďalších technologických spoločnostiach v Silicon Valley.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial