Stvrtok 17. január. Meniny má Nataša

Google zosadil Apple z pozície najhodnotnejšej značky sveta

Ostatné správy 06.02.2017 | 12:04 0 Komentárov

Google sa stal najhodnotnejšou značkou na svete. Vyplýva to z rebríčka, ktorý tento týždeň zverejnila spoločnosť BrandFinance. Hodnota značky Google sa proti predchádzajúcemu roku zvýšila o 24 percent na 109,47 milióna dolárov, hodnota značky Apple naopak o 27 percent klesla a predstavovala 107,14 milióna dolárov.

„Apple si nedokázal udržať technologickú výhodu a opakovane sklamal svojich stúpencov, keď prišiel len s kozmetickými úpravami namiesto očakávaných výrazných zmien,“ uviedla spoločnosť BrandFinance. „Jeho značka stratila lesk a teraz musí súperiť nielen s tradičným rivalom Samsung, ale aj s radom čínskych značiek,“ dodala.

Tretie miesto v rebríčku obsadila značka Amazon s hodnotou 106,37 milióna dolárov. Za ňou nasledovali značky AT&T a Microsoft. Najvyššie umiestnenou neamerickú značkou je juhokórejský Samsung, ktorému patria šiesta priečka.

Najvyššie umiestnenou japonskou značkou je na 12. mieste Toyota, ktorá tak drží prvé miesto medzi automobilovými značkami. Najcennejšie európskou značkou je BMW na 17. priečke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *