Piatok 29. mája. Meniny má Vilma

Gréci sa sťažovali na P. Kažimíra diplomatickou cestou

Slovenský minister financií, Peter Kažimír sa po pondelkovej dohode predstaviteľov Grécka s veriteľmi vyjadril odvážne na adresu gréckych voličov. Na svojom tweetrovom účte uviedol, že dohoda je dôsledkom takzvanej „gréckej jari“. Pričom ide o pojem používaný na tamojšie tohtoročné parlamentné voľby. Výrok ministra pobúril grécku verejnosť a ten ho následne zmazal. 

Diplomati helénskej republiky sa však sťažovali na vyjadrenie ministra diplomatickou cestou cez veľvyslanectvo v Bratislave.  

P. Kažimírovi je podľa jeho slov úprimne ľúto, že pridáva prácu našim diplomatom. „Neznamená to ale, že teraz budem chodiť po špičkách okolo situácie v Grécku. Neurážam ani som nikdy nechcel uraziť grécky národ. Moja kritika smeruje iba k nezodpovednej gréckej vláde a v tomto duchu sú a budú aj moje vyjadrenia rešpektujúc pritom záujmy Slovenska a zvyšku eurozóny,“ konštatoval vo svojom stanovisku.

Daným výrok teda chcel pravdepodobne naznačiť, že Gréci si zvolili nezodpovednú vládu. Ministerstvo zahraničných vecí SR diplomatickú roztržku komentovať nechcelo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *