Sobota 31. októbra. Meniny má Aurélia

Grécko sa chystá vrátiť na finančné trhy

Ostatné správy 02.04.2014 | 16:12 0 Komentárov

Grécka vláda onedlho vystúpi z druhého záchranného programu. Dva záchranné balíky od zahraničných veriteľov umožnili krajine vyhnúť sa štátnemu bankrotu a pomáhali jej od roku 2010 udržať sa nad vodou. Kabinet v Aténach by chcel ďalšie peniaze na chod štátu získať na trhoch, preto plánuje emisiu dlhopisov v hodnote dvoch miliárd eur.

Podľa jedného zo zdrojov agentúry Reuters, ktoré nechcú byť menované, jediné, o čom sa zatiaľ kabinet nerozhodol, je termín emisie. Atény už vraj chystajú i ďalšiu emisiu a dúfajú, že sa im podarí získať v tomto roku na finančných trhoch až päť miliárd eur.

Grécky minister financií Jannis Sturnaras v utorok (1.4.) vyhlásil, že aukcia dlhopisov by umožnila Grécku pokryť jeho celkové finančné potreby v tomto roku: „Menšia emisia dlhopisov s kratším termínom splatnosti, napríklad troj- či päťročným, niekedy v 1. polroku tohto roka, by tiež prispela k pokrytiu finančných potrieb Grécka,“ povedal Sturnaras novinárom po skončení stretnutia ministrov financií eurozóny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial