Pondelok 15. októbra. Meniny má Terézia

Hlavným analytikom UniCredit Bank je Ľubomír Koršňák

26.09.2012 | 11:07 0 Komentárov

Doterajšieho hlavného ekonóma UniCredit Bank Vladimíra Zlackého nahradil vo funkcii Ľubomír Koršňák. Analytické oddelienie banky sa rozšírilo o Alenu Štefánikovú.

Nový šéf Trhových analýz a stratégií v UniCredit Bank Ľubomír Koršňák pôsobil v pozícii analytika UniCredit Bank 9 rokov. Dlhodobo sa venuje makroekonomickým analýzam zameraným na HDP, infláciu, ceny výrobcov, mzdy, zamestnanosť, zahraničný obchod a bankový sektor. Ľubomír vyštudoval ekonomickú a finančnú matematiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Po absolvovaní štúdia sa zamestnal ako analytik.

Ďalší analytik banka Dávid Dereník  zmenil začiatkom roka v rámci UniCredit Bank svoje pôsobenie a presunul sa po 4 rokoch z oddelenia Trhových analýz a stratégií na útvar Privátneho bankovníctva, kde sa profiluje ako Investičný analytik a portfóliový stratég privátneho bankovníctva. Dávid študoval aplikovanú matematiku na prírodovedeckej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne a kvantitatívne metódy v ekonómii na ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne. Po ukončení štúdia sa venoval viac ako 4 roky makroekonomickým témam. Na novej pozícii sa venuje najmä analýzam finančného trhu. Je špecialistom v oblasti akciových a dlhopisových trhov, sleduje vývoj mien a podielových fondov. I naďalej sa zaoberá analýzami na trhu nehnuteľností a zahraničným témam, ktoré ovplyvňujú vývoj na finančnom trhu.

Novou posilou v analytickom tíme UniCredit Bank je Alena Štefániková, ktorá prichádza z ratingovej agentúry Moody´s Investors Service, kde pôsobila na pozícii hlavného finančného analytika dát pre bankový sektor. Alena vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, neskôr pracovala ako marketingový špecialista v poisťovni Wüstenrot. Na novej pozícii Trhových analýz a stratégií UniCredit Bank sa bude venovať najmä priemyselnej a stavebnej produkcii, nezamestnanosti a verejným financiám.

Zdroj: TS UCB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *