Stvrtok 22. augusta. Meniny má Tichomír

Hypernovu a Ahold chce kúpiť J&T

Denník Sme priniesol informáciu, že finančná skupina J&T rokuje so spoločnosťou Ahold o kúpe predajní Hypernova, Albert a ich čerpacích staníc. Skupina ako i maloobchodná sieť ale informácie nepotvrdili.

Holandská spoločnosť Ahold zvažuje, že predá 20 obchodov Hypernova, štyri predajne Albert a šesť čerpacích staníc, ktoré má na Slovensku. O ich prevzatí rokuje so skupinou J&T. Informáciu prinieslo dnešné vydanie denníka Sme s odvolaním sa na dva od seba nezávislé zdroje.

„Niet dôvodu, prečo by predaj nemal vyjsť,“ uviedol pre denník zdroj z prostredia obchodných sietí. Podľa hovorkyne J&T Nikol Kubaskej niet čo komentovať, pretože spoločnosť sa vyjadruje len k uzavretým obchodom. „O ďalších akvizíciách v oblasti maloobchodu uvažujeme,“ reagovala Kubaská.

Samotný Ahold podľa Sme neodpovedal.„Už niekoľko rokov tu neinvestujú a nerozširujú prevádzky, čo naznačuje, že už so Slovenskom nepočítajú,“vysvetlil analytik agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomír Drahovský a dodal, že by sa odchodu siete zo Slovenska nečudoval.

Ahold už o odchode zo Slovenska uvažoval. Bolo to v roku 2007, keď predal obchody v Poľsku a chcel aj na Slovensku. Nakoniec na našom trhu zostal. Vlaňajšie tržby Aholdu u nás odhadla agentúra Terno na 166 miliónov eur, rok predtým na 220 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *