Pondelok 30. novembra. Meniny má Ondrej, Andrej

Hypotekárna ponuka je na novom minime

30.10.2020 | 10:31 0 Komentárov

Súboj o najlacnejšiu hypotekárnu banku pokračuje. Jedna z bánk znížila sadzby na 0,38 percenta.

Fio banka znížila od 29. októbra úrokovú sadzbu hypoték pri fixácii na jeden a tri roky z pôvodných 0,48 na 0,38 percenta ročne. Prekonala tak o jednu stotinku ponuku UniCredit Bank – 0,39 percenta, pri fixácii na tri roky.

Banky sa tak púšťajú do marketingového súboja o to, ktorá z nich sa bude môcť hrdiť najlacnejšou ponukou na trhu. V oboch prípadoch však ide o sadzby „od“. Znamená, že sa k nim dopracujú len klienti s najlepšou bonitou.

„Sú to najnižšie komunikované úrokové sadzby, ktoré zodpovedajú Základnej úrokovej sadzbe navýšenej o najnižšiu možnú úrokovú prirážku pri využití všetkých poskytovaných zliav,“ vysvetľuje analytik FinančnejHitparády.sk Martin Švidroň.

„V preklade a ľudsky povedané, ak chce klient získať túto úrokovú sadzbu, musí mať z pohľadu banky vysokú bonitu, vysoký príjem a zároveň musí splniť všetky ďalšie podmienky banky,“ dodáva.

Na podobnej úrovni konkuruje týmto dvom ponukám aj Prima banka so sadzbou 0,4 percent pri fixácii na 40 mesiacov. V jej prípade ide o fixnú sadzbu pre všetkých, ktorí sa kvalifikujú na získanie úverov. Navyše Prima na rozdiel od predchádzajúcich dvoch bánk nepodmieňujú poskytnutie úveru uzatvorením poistenie schopnosti splácať úver, čo celkové náklady na úver predražuje.

Aktuálne úrokové sadzby na hypotéky vo Fio banke:

  • fixácia na 1 rok: 0,38 % ročne
  • fixácia na 3 roky: 0,38 % ročne
  • fixácia na 5 roky: 0,58 % ročne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial