Stvrtok 26. novembra. Meniny má Kornel

Hypotekárna sieť Allianz–SP sprostredkovala úvery za 20 miliónov eur

V apríli minulého roka zalačala Allianz – SP ako jediná poisťovňa na Slovensku sprostredkovať hypotéky. Dohodla odvtedy 550 úverov.

Toto obdobie hodnotí vedúci oddelenia hypoték Slavomír Ruman pozitívne: „Nevedeli do čoho ideme, ani ako zareagujú klienti. Po vyše roku sa ukazuje, že to bol správny krok. Vytvorili sme úplne nový systém, ktorý na Slovensku nemá obdobu a klientom priniesol úplne novú možnosť na trhu – získať korektné a komplexné informácie a poradenstvo v oblasti úverov.“

Služby hypotekárneho poradenstva poisťovne v súčasnosti využíva zhruba 3800 klientov s celkovým objemom viac ako 120 miliónov eur.  Hypotekárna sieť aktuálne spolupracuje so siedmimi finančnými ištitúciami a to ČSOB bankou, OTP bankou, Slovenskou sporiteľňou, Tatra bankou, UniCredit Bankou, VÚB bankou a Consumer Finance Holdingom.

Hypotekárne poradenstvo klientom Allianz – SP poskytuje 61 hypotekárnych špecialistov, ktorí fungujú po celom Slovensku. Ide o bývalých bankárov so skúsenosťami z úverovej oblasti. 

Títo špecialisti okrem hypoték sprostredkúvajú aj bezúčelové a spotrebiteľské úvery a takisto investičné úvery pre malé a stredné firmy. Poradenstvo aktuálne ponúkajú fyzickým osobám, podnikateľom, spoločenstvám vlastníkov bytov aj firmám.

„Do budúcnosti plánujeme rozšíriť skupinu našich hypotekárnych špecialistov z aktuálnych 61 na 100 ľudí do konca tohto roka a v budúcom roku plánujeme ich počet ešte zdvojnásobiť. Zvažujeme aj pôsobenie v segmente veľkých podnikateľských a investičných úverov,“ uzatvára S. Ruman.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial