Utorok 18. decembra. Meniny má Sláva

IAD Investments prevezme pod svoju správu

Akcionár najstaršej slovenskej správcovskej spoločnosti IAD Investments (skupina Pro Partners Holding), sa dohodol o kúpe akcií správcovskej spoločnosti Allianz Asset Management, ktorej vlastníkom bola Allianz – Slovenská poisťovňa.

Podielové fondy spravované spoločnosťou Allianz Asset Management budú prevedené pod správu IAD Investments. Aktívny predaj týchto podielových fondov začne v januári 2012.

Transformačný proces vzťahujúci sa k prevodu fondov, zamýšľanej fúzie oboch správcovských spoločností a ostatné aktivity súvisiace s týmto procesom by mali byť zrealizované do konca roka 2011. Momentálne sú predmetom schválenia Národnou bankou Slovenska.

„Jedným zo strategických zámerov našej spoločnosti je expanzia nielen zahraničná, ale aj domáca, prostredníctvom akvizícií. Trvalo hľadáme investičné príležitosti ako je táto, kde sme ako skupina uspeli vo výberovom konaní. Fondy spoločnosti Allianz Asset Management, ktoré už zanedlho pripadnú pod správu IAD Investments, patria k fondom ponúkajúcim z dlhodobého hľadiska konzervatívnejšie investičné riešenia, čo je v plnej zhode s našou obchodnou stratégiou. Máme záujem na zachovaní kontinuity pri spravovaní týchto fondov a portfólií,“ uvádza predseda predstavenstva IAD Investments Pavel Smetana a zároveň hodnotí, že: „tento úspech nás teší aj preto, že v tomto roku IAD Investments oslavuje 20 rokov svojej existencie.“

Zdroj: TS IAD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *