Piatok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Ikea sa chce dostať viac do regiónov. Otvára výdajné miesta

Ostatné správy 22.01.2020 | 18:05 0 Komentárov

Ikea reaguje na dopyt z regiónov Slovenska. Tento rok chce otvoriť výdajné miesta v troch slovenských mestách – Nitre, Banskej Bystrici a v Žiline. Podobný koncept už dnes prevádzkuje v Košiciach.

Obchodný dom však bude naďalej prevádzkovať iba v Bratislave. Na výdajnom mieste je možné si tovar objednať, prípadne si nechať urobiť projektový návrh. V prípade Košíc je dovoz spoplatnený paušálnou sumou 14,90 eura.

Ikea sa tak však ešte stále nerozhodla otvoriť nový obchodný dom mimo Bratislavy. V susednom Rakúsku prevádzkuje napríklad osem obchodných domov. Len vo Viedni sú dva z nich.

Ako informovala spoločnosť, jej dlhodobou stratégiou bolo ponúkať tovar prostredníctvom obchodných domoch na okrajoch miest. V zahraničí sa už od tohto trendu začína odkláňať. Testuje napríklad prevádzky v centrách miest. Prvý takýto formát je v Paríži. Onedlho by mal byť otvorený aj vo Viedni.

Okrem toho spoločnosť testuje takzvané Ikea shopy, ktoré majú v porovnaní s obchodným domom obmedzený sortiment. Ponúkajú iba niektoré produktové rady, napríklad len kuchyne. Takéto obchody už firma otvorila v Štokholme a v Madride.

Celosvetovo prevádzkuje Ikea 374 obchodných domov v 30 krajinách. V Bratislave mala v období od august 2018 do augusta 2019, čo je finančný rok spoločnosti, tržby vo výške 117 mil. eur. Medziročne je to viac o deväť percent. Čistý zisk spoločnosti dosiahol 10,5 mil. eur.

Tagy Ikea

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial