Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Internet banking uľahčí správu peňazí na dovolenke

Internet banking umožňuje klientom pohodlný kontakt s vlastným účtom aj v zahraničí. Účty sa dajú zaplatiť nadiaľku, alebo pred odchodom s odloženým termínom splatnosti. Cez počítač sa dá požiadať aj o rýchly úver, pozor však na bezpečnosť!

Pri používaní internetbankingu netreba zabúdať na dodržiavanie všetkých bezpečnostných opatrení, zdôrazňuje Slovenská sporiteľňa. „Klienti by mali predovšetkým používať počítač v diskrétnej zóne a skontrolovať si zabezpečenie zobrazenej webstránky internetbankingu. Taktiež odporúčam využívanie SMS kľúča, ktorý je v porovnaní s GRID kartou pri autorizácii platby bezpečnejší,“ vysvetľuje vedúci oddelenia platieb a elektronického bankovníctva Michal Grajcar.

Podľa prieskumu GFK má na Slovensku internetbanking  vyše 41 % z klientov, ktorí majú v banke zriadený účet. Aj keď najviac používateľov (19 %) patrí do skupiny od 19-25 rokov, bankové operácie cez internet robí tiež stredná generácia (15 % je vo veku 36-40, 11 % má 41-45 rokov). Muži a ženy využívajú IB pomerne vyrovnane, rozdiel medzi nimi je približne 6 % v prospech mužov. Veľké rozdiely nie sú ani v rámci regiónov, najväčší podiel na využívaní IB majú obyvatelia z bratislavského (17 %) a košického kraja (16 %), v rámci ostatných krajov je zastúpenie pomerne vyrovnané, v rozmedzí 10 až 12 %.

Zdroj: TS Slovenskej sporiteľne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *