Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

Investori sú naďalej optimistickí

Ani negatívne makrodáta v USA neprinútili investorov k výpredajom. Podľa Radima Dohnala zo Saxo Bank to potvrdzuje, že investori aj trhy sú naďalej plní optimizmu, respektíve voľnej hotovosti.

 Po zlých správach buď nasleduje výpredaj s následnou rovnako veľkou korekciou nahor počas niekoľkých seansí alebo trh správu viac menej ignoruje.

Akcie BP sa počas americkej seansy obchodovali najviac od mája. Považujú sa ešte súčasné ceny za zaujímavé pre nákup?   

Ťažko povedať. Pre posúdenie by bolo potrebné poznať reálne škody, za ktoré BP zodpovedá. My sme BP odporúčali k nákupu s dlhodobým výhľadom už od začiatku júna. Kedy sme podali niekoľko zlých scenárov, ktoré by mohli BP postihnúť. Všetky viedli k odporúčaniu kúpiť, spoločnosť je totiž je schopná dlhodobo generovať veľmi zaujímavý cash flow. Aktuálna úroveň ponúka samozrejme podstatne nižší potenciál avšak, ak by sme sa chceli dostať na úroveň z obdobia havárie, potom je tu ešte upside 25 %.  

Má zmysel kupovať akcie Pfizeru po včerajšom skokovom posilnení ?  

Ako prekvapujúce, ale nezabúdajme, že Pfizer nedávnou zakúpil Wyeth. Dáta môžu obsahovať niektoré položky, ktoré súvisia s nedávnou akvizíciou, opravnými položkami, zásobami, nehmotným majetkom. Hlbšej analýze je potrebné venovať viac času.  
 
Niektorí ekonómovia varujú pred defláciou….

Deflácia je niečo, čoho sa my v Saxo Bank bojíme najviac. Naďalej máme strach z pomalšieho ústupu nezamestnanosti, slabšieho nábehu kapacít, spľasnutia čínskej bubliny. To všetko podporuje skôr scenár deflácie ako inflácie. 

Zdroj: Radim Dohnal, konzultant, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *