Streda 22. mája. Meniny má Júlia, Juliána

J. Miškov: Slovensko sa pre investorov stáva opäť čiernou dierou

Investície 13.02.2014 | 09:40 0 Komentárov

Podľa poslaneca Národnej rady (NR) SR a exministera hospodárstva Juraja Miškova sa Slovensko pre zahraničných investorov stáva opäť čiernou dierou. Dokladá to aktuálnymi štatistikami Národnej banky Slovenska (NBS), podľa ktorých bol príliv zahraničných investícií na Slovensko od januára do novembra minulého roka negatívny.

„Niektoré médiá sa dnes vytešujú z akejkoľvek investície, ktorá na Slovensko zablúdi. Či je to výstavba logistických skladov Amazon s nízkou pridanou hodnotou alebo kasína pod názvom Metropolis,“ poveda J. Miškov pre TASR.

Podľa jeho slov však oba projekty sú v blízkosti Bratislavy a iné mestá ako Turzovka, Rimavská Sobota alebo Michalovce investori obchádzajú. „Slovensko sa stáva, podobne ako za Mečiara, pre zahraničných investorov čiernou dierou,“ tvrdí poslanec.

Podľa údajov NBS vývoj priamych zahraničných investícií za január až november 2013 dosiahol deficit vo výške 23 miliónov eur. Česká republika dosiahla za rovnaké obdobie vykazuje prílev priamych zahraničných investícií viac ako tri miliardy eur. J. Miškov pripomenul, že vláda ešte v decembri 2012 vytvorila Radu vlády SR pre podporu exportu a investícii. „Výsledkom je, že v roku 2013 sa investície prepadli hlbšie ako počas krízy,“ dodal Miškov.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *