Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

J&T Banka už príjma vklady od 10 tisíc eur, do retailu vraj nesmeruje

J&T Banka znižuje minimálnu hranicu pre termínovaný vklad z 30 na 10 tisíc eur. Okrem zaujímavého úroku ponúka ďalšie benefitiy. Smerovanie do retailu však odmieta. Plnohodnotné služby získajú klienti s disponibilnými zdrojmi od 100 tisíc eur.

,,Keď sme pred rokom uviedli nový 30 tisícový termínovaný vklad s najvyšším úrokom na trhu a darčekom navyše, objem vkladov predstavoval zhruba 250 mil. eur. Dnes máme objem vkladov 470 mil. eur, denne narastá v priemere o milión a počet nových klientov prekročil počet 2700," zhodnotila riaditeľka J&T BANKY Bratislava Monika Céreová. ,,Uplynulý rok nás veľa naučil, skúsili sme niečo nové, vychytali muchy v systéme a zistili, čo vieme zvládnuť. Tento rok ideme ďalej."

Novinkou je možnosť vymeniť benefity za vyšší úrok. Ak sa klient rozhodne nečerpať benefity, môže získať pri všetkých vkladoch úročenie vyššie o 0,1 p. b. počas celej doby trvania vkladu. Sprístupňuje sa tiež možnosť predčasného výberu. Klient má môže ukončiť termínovaný vklad už polovici jeho viazanosti pri znížení úrokovej sadzby o 1% p.a. po oznámení 30 dní vopred. Každý klient navyše môže požiadať o vydanie kreditnej karty, ktorá mu umožní čerpať až 20% vložených prostriedkov počas celej doby trvania vkladu.

Pri vklade nad 100.000 eur klienti získavajú právo využívať širšiu ponuku produktov a služieb s väčšou variabilitou možnosti zhodnotenia vložených prostriedkov aj pre kratšie termíny splatnosti.

,,Okrem termínovaných vkladov pripravujeme a v krátkom čase predstavíme ďalšie investičné nástroje, ako sú štruktúrované vklady, fondy a podporujeme aj investovanie na kapitálovom trhu. To je aj jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli znížiť minimálnu výšku termínovaného vkladu, z 30 na 10 tisíc eur. Chceme našim klientom umožniť rozložiť svoje investície do viacerých nástrojov a tým optimalizovať mieru rizika a zisku, pričom hranicu 30 tisíc eur považujeme za kritickú,“ vysvetlila M. Céreová.

Zdroj: TS J&T BANKY.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *