Sobota 23. február. Meniny má Roman, Romana

Južná Kórea uvažuje o zákaze kryptomien

EUROInvestície 12.01.2018 | 11:18 0 Komentárov

Predstavitelia Južnej Kórei sa vyjadrili, že uvažujú o zákaze obchodovania s virtuálnymi menami. Tie reagovali silným poklesom kurzu.

Kryptomeny sa vo štvrtok dostali pod výrazný tlak a oslabili. Dôvodom boli správy z Južnej Kórey, že krajina chce zakázať obchodovanie s digitálnymi menami.

Bitcoin vo štvrtok klesol počas obchodovania v Ázii až o 11 percent. Kým na začiatku obchodovania sa jeho kurz pohyboval okolo 15 tisíc dolárov, potom však padol až na 13 800. Nasledovali ho aj ostatné digitálne meny. Napríklad Ethereum dočasne klesol o deväť percent. Ale klesali aj Ripple alebo Litecoin.

Vláda Južnej Kórey už údajne pripravuje príslušnú legislatívu na obmedzenie obchodovania s krytomenami. Dôvodom sú podozrenia z daňových únikov a iných nelegálnych aktivít spojených s nimi. O vyšetrovaniach zo strany polície a daňových úradov už informovali aj prevádzkovatelia niektorých obchodných platforiem.

Podobné správy prichádzajú aj Číny. Regulačné orgány už údajne nariadili miestnym ťažiarom bitcoinu ukončenie aktivít. Virtuálne meny pritom majú význam najmä v Ázii. V tomto regióne odštartovala aj minuloročná prudká rely. Trhy správy z tohto regiónu preto pozorne sledujú.

Zdroj informácii: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *