Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

Kartou platíme v supermarkete dva krát viac ako priemer Európy

Slováci v tomto segmente dosahujú najvyššie priečky. Percentuálne viac ako európsky priemer míňame aj v segmente oblečenia, či za pohonné hmoty. Naopak v oblasti zábavy míňame päťnásobne menej, iba 3%, v porovnaní s celoeurópskym priemerom, ktorý sa drží na 15% percentách všetkej spotreby. Taktiež malé percento platíme za služby – sú to len 2% zo všetkých výdavkov, kým celoeurópsky je to 10%.

Slovenský trh je z hľadiska spotreby v porovnaní s európskym homogénnejší, väčšina transakcií a objemu je realizovaná v segmente supermarketov. Našim cieľom je slovenských spotrebiteľov posunúť aj do iných segmentov, vrátane platieb kartou Visa vo verejnom sektore, v doprave, pri platení parkovného alebo aj nákupe nápojov z automatov, aby sme postupne nahradili nákladné, neefektívne hotovostné transakcie,“ hovorí Marcel Gajdoš, Regionálny manažér Visa Europe pre SR a ČR.

platby-visa Podľa Gajdoša, podporí tento trend aj V.me by Visa – služba digitálnej peňaženky, ktorá bude na Slovensku uvedená budúci rok. Prinesie ďalší jednoduchý a bezpečný spôsob platby, ktorý podporí bezhotovostné platby v oblasti elektronického obchodu, v ktorom v súčasnosti stále prevláda platba na dobierku.  

Slovenský trh je veľmi dynamický a patrí medzi najrýchlejšie rastúce trhy, pričom aj počet transakcií sa neustále zvyšuje. Tento trend môžeme vidieť aj na neustále rastúcom počte bezkontaktných transakcií. Slovensko výrazne napreduje aj pred Českou republikou (ktorej populácia je dvakrát väčšia) pokiaľ ide o prenikanie platobných kariet na trh. Na Slovensku bolo doteraz vydaných viac ako 2 milióny Visa kariet. Počet POS terminálov je však na druhej strane oveľa nižší v porovnaní s Českou republikou – na Slovensku je 14 000 POS terminálov, zatiaľ čo v Českej republike je ich 44 000. 

Zdroj: VISA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *