Sobota 31. októbra. Meniny má Aurélia

Každá druhá platba kartou pred Vianocami bola bezkontaktná

Slováci boli pred vianočnými sviatkami pri používaní karty opäť aktívni. Vzrástli výbery a platby kartami a to nie len oproti bežnému priemernému mesiacu, ale i oproti predchádzajúcemu roku.

Autor tohto textu žiada o zhovievavosť pri hodnotení  titulku článku. Ide o novinársku hyperbolu. V skutočnosti vieme, že každá druhá platba bola bezkontaktná len pri kartách Slovenskej sporiteľne. O ostatných bankách tento údaj nemáme.

Sporiteľňa je však najväčšou retailovou bankou na Slovensku a jej sieť 800 bankomatov je najväčšia na Slovensku. Istý záver si tak teda z tohto čísla predsa len možno urobiť .

December je už tradične v obchodoch najsilnejším mesiacom v roku. Zákazníci Slovenskej sporiteľne počas neho zaplatili kartami takmer 241 miliónov eur, čo je až o 40 percent viac ako počas bežného mesiaca. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to nárast takmer o jednu šestinu. Rekordným dňom bol 22. december.

Z bankomatov zákazníci najväčšej banky vybrali v poslednom mesiaci roka viac ako 450 miliónov eur, čo je o pätinu viac ako počas bežného mesiacao sedem percent viac ako v decembri 2014.

Zaujímavosťou je, že tak ako po minulé roky, najviac peňazí v roku 2015 vybrali klienti z bankomatu v Zlatých Moravciach. Najviac sa však sa otáčali závity bankomatu na Hlavnej stanici v Bratislave, z ktorého ľudia vyberali najčastejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial