Piatok 14. augusta. Meniny má Mojmír

Klienti Zuno už posielajú peniaze cez Viamo

Banky Peter Apolen 17.10.2014 | 10:27 0 Komentárov

Klienti online banky Zuno už môžu od dnešného dňa svoje platby posielať cez aplikáciu Viamo. Zuno sa tak ako tretia banka na Slovensku pridala k jednoduchému a rýchlemu spôsobu prevodu peňazí na účet.

Platby za obed či vrátenie drobných kolegovi už nemusia klienti online banky riešiť v hotovosti. Od 16. októbra nabehlo Zuno na systém Viamo. Bez nutnosti znalosti čísla účtu príjemcu tak môžu klienti posielať peniaze úplne jednoducho a bezplatne, len vďaka svojmu mobilu. „Jednoduché, rýchle a efektívne služby patria k online banke a Viamo takou službou rozhodne je. Naši klienti sa nás viac než rok pýtali, či o Viamo uvažujeme a my sme im skrátka vyhoveli,“ hovorí Peter Lakata, riaditeľ marketingu a obchodu v online banke Zuno. 

Prevody medzi účtami patria k najčastejším transakciám klientov Zuno, preto predpokladáme, že Viamo sa stretne s veľmi pozitívnym ohlasom.“

Služba Viamo funguje na Slovensku viac ako rok a za ten čas si ju osvojilo viac ako 70 tisíc užívateľov, ktorí vykonali 406 tisíc transakcií v hodnote sedem miliónov eur. Posielanie peňazí cez Viamo je bezplatné, stačí ak si klient stiahne do svojho smartfónu aplikáciu a môže posielať peniaze na akýkoľvek účet. Prostredníctvom aplikácie Viamo je dnes možné platiť aj u mnohých slovenských obchodníkov, e-shopoch, dokonca aj za taxík. Stačí si spustiť aktuálnu verziu aplikácie a vybrať si zo zoznamu obchodníkov a nadácií, prípadne nasnímať Viamo QR kód obchodníka.

Služba Viamo sa na Slovensku uchytila veľmi rýchlo a používatelia si pochvaľujú najmä to, že sa už viac nemusia zaťažovať s drobnými sumami. Priemerná suma posielaná cez Viamo je 19 eur. Klienti túto službu využívajú najmä v prípadoch, keď nemajú pri sebe hotovosť. Nepotrebujú vedieť číslo účtu. Stačí, ak si vyberú kontakt z telefónneho zoznamu a danú čiastku pošlú v priebehu pár sekúnd,“ hovorí Adam Marek, riaditeľ spoločnosti Viamo.

Viamo je jednoduchá a bezpečná aplikácia. Klient si pri odosielaní vyberie príjemcu, zadá požadovanú sumu a potvrdí ju osobným PIN kódom. Cez Viamo môžu klienti previesť peniaze na účet príjemcu aj v prípade, ak jeho banka túto službu v ponuke nemá. Príjemca nemusí vlastniť ani smartfón, stačí ak má funkčné telefónne číslo.

Online banka Zuno tak ako tretia banka na Slovensku ponúka svojim klientom platby prostredníctvom mobilného telefónu. Aplikácia aj prevody cez Viamo sú pre klientov Zuno bezplatné, maximálna výška transakcie cez Zuno Viamo je 200 eur.


Tagy VIAMO Zuno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial