Piatok 19. októbra. Meniny má Kristián

Klientom skrachovanej Karya Tour pomôže poistenie

Klienti skrachovanej cestovnej kancelárie Karya Tour sa vrátia domov dnes v dvoch lietadlách, ktoré pre ne poslala Allianz – Slovenská poisťovňa. Tá poistila CK na sumu 550 tisíc eur.

Podľa tlačovej správy Allianzu bolo v čase oznámenia úpadku v Turecku približne 1100 klientov CK Karya Tour. Allianz – SP okamžite spolu s asistenčnou spoločnosťou Mondial Assistance začala hotelom poskytovať záruky za ubytovanie klientov. Kritické situácie s niektorými hotelmi riešili pracovníci asistencie na mieste.

Klienti boli ubytovaní v okolí Antalye, vo viac ako 80 hoteloch. Odlety z Turecka v piatok, sobotu a nedeľu boli ešte v pôvodne plánovaných termínoch a zabezpečené samotnou cestovnou kanceláriou. Ostatní klienti majú zabezpečené ubytovanie v pôvodných alebo náhradných hoteloch, stravu, transfer na letisko a odlet na Slovensko.

Dve špeciálne lietadlá sú pre 340 klientov pripravené na utorok 13. júla 2010. Jedno lietadlo poletí z Turecka o 11.10 h, druhé o 17.40 h miestneho času, s príletom do Bratislavy. Leteckú dopravu a transfery na letisko organizuje Allianz – SP v spolupráci s CK Aeolus.

Viacero zo zostávajúcich cca 60 klientov ešte nekontaktovalo asistenčnú spoločnosť, preto ich vyzývame, aby sa informovali na čísle Mondial Assistance +420 2 83002 805 o termíne odletu. Pre nich bude presun na Slovensko zabezpečený prostredníctvom voľných miest v charterových letoch CK Kartago Tours.

Zdroj: TS Allianz SP. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *